FLAŞ HABER:
Ana Sayfa Güncel 7 Ekim 2019 34 Görüntüleme

“Yerel Basına Acil Destek Bekliyoruz”

Edirne Gazeteciler Derneği Başkanı Derya Sarılarlı, Samsun’da yayın yapan Haber Gazetesi’nin yayın hayatına son vermesi nedeniyle yaptığı açıklamada, kapanan gazeteler ve işsiz gazetecilerin artmaması için taleplerin değerlendirilmesi gerektiğini söyledi…

Edirne Gazeteciler Derneği Başkanı Derya Sarılarlı, Samsun’da yayın yapan Haber Gazetesi’nin yayın hayatına son vermesi nedeniyle yaptığı açıklamada, “Yerel basına acil destek bekliyoruz” dedi. 
Samsun’un önemli gazetelerinden Haber Gazetesi, Samsun’un ilk ve tek uydu kanalı Haberaks TV, Haber Radyo, Haber Hayat dergisi, dün (bugün) itibariyle yayın hayatına son verdi.


Bursa, Çanakkale ve son olarak Samsun’da yayın hayatına son veren gazetelerle ilgili bir açıklama yapan Edirne Gazeteciler Derneği (EGD) Yönetim Kurulu Başkanı Derya Sarılarla, “Yerel basına acil destek bekliyoruz. Kapanan gazeteler ve işsiz gazetecilerin artmaması için konfederasyonumuzun isteklerinin değerlendirilmesi gerekiyor. Edirne’de de güç birliğiyle hareket etmenin önemi de her gün artıyor” ifadelerine yer verdi.

İlginizi çekebilir

Ağa Paranın Hepsini Ödedi

Ağa Paranın Hepsini Ödedi

Tema Tasarım | Osgaka.com