a

Vali Bilgin’den Koronavirüs Açıklaması

ad826x90

Kırklareli Valisi Osman Bilgin, kentte  koronavirüsten  hayatını kaybeden 28 kişinin 10’unda D vitamini eksikliği olduğunu söyledi.

Kırklareli Milli Eğitim Müdürlüğü’nün zoom üzerinden telekonferans yöntemiyle gerçekleştirdiği “Kırklareli’nde Eğitim Buluşmaları” programına katılan Kırklareli Valisi Osman Bilgin,kentteki  koronavirüs sürecinden bahsederek virüsten hayatını kaybeden 28 kişinin 10’unda D vitamini eksikliği olduğunu söyledi. Vali Bilgin kendisinin, kızının ve eşinin Kovid-19 salgınına yakalandıklarını ve bu hastalığı yendiklerini dile getirerek çok zor bir süreç geçirdiklerini söyledi.

Bilgin, kentte yaklaşık 500 vakanın tespit edildiğini, bu hastaların birçoğunun hastalığı yenmeyi başardığını dile getirdi.

Bilgin yaptığı konuşmasında; “Dünyanın çok sıcak ülkelerinde de bu hastalık var. Artık maskelerimizi takalım. Biz bugün bedava maske dağıttık. Lütfen kendinizi düşünmezseniz ailenizi düşünün. Çocuğunu, babanızı, annenizi düşünün, bu vebalin altında ezilmeyin. Bu hastalığa karşı en büyük önlemimiz yürüyüş. Sigara da içmiyorsanız şanslısınız. Hayatını kaybeden 28 hastamızın 10’unda D vitamini eksikliği var. Biraz da güneşte kalarak D vitamini alınmalı. Türk toplumunun birçoğunda D vitamini eksikliği var. Ellerimizi açarak güneşlenelim.” ifadelerine yer verdi.Haber Merkezi

+ posts

ad826x90
YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

İçişleri Bakanlığı’ndan 65 Yaş Üstü Yurttaşlar İçin Yeni Açıklama

HIZLI YORUM YAP