a

Uzunköprü’nün Hava Kalitesi Sağlıksız

ad826x90

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Ulusal Hava İzleme Kalite Ağı internet sitesinden yayınlanan verilerde Uzunköprü’nün hava kalitesi ‘sağlıksız’ kategorisinde olduğunu açıkladı.

Konuyla ilgili sosyal medya hesabından paylaşım yapan, Trakya Platformu Hukuk Kurulu Üyesi Avukat Bülent Kaçar, Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğünü, Edirne İl Mahalli Çevre Kurulunu ve Edirne İl Sağlık Müdürlüğünü acilen görevlerini yapmaya ve etkin idari tedbirler almaya davet etti.
Kaçar; “Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Ulusal Hava İzleme Kalite Ağı internet sitesinde 10 Aralık 2018 günü itibarıyla Uzunköprü’müzün hava kalitesi “sağlıksız” olarak tespit edilmiştir. Sağlığımızı, çevremizi, havamızı korumakla görevli olan Edirne Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğünü, Edirne İl Mahalli Çevre Kurulunu, Edirne İl Sağlık Müdürlüğünü acilen görevlerini yapmaya ve etkin idari tedbirleri uygulamaya davet ediyorum. Yıllardır Uzunköprü ve Keşan ilçelerimizin hava kalitelerinin kış aylarında sağlıksız olduğu ve halkımızın ciddi sıkıntılar çektiği bir gerçektir. Bugüne kadar bölgemizdeki hava kirliliğini önleyecek etkili tedbirlerin yetkililer tarafından uygulanmadığı da sağlıksız havamız ile sabittir. Bölgemizdeki hava kirliliğinin önlenmesi ve yetkililerin geciktikleri etkili idari tedbirleri almalarını sağlamak için yurttaşlarımızı ve sivil toplum kuruluşlarımızı da duyarlı olmaya çağırıyorum.”ifadelerini kullandı.

KEŞAN İÇİN UYARI
Öte yandan  Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın http://www.havaizleme.gov.tr uzantılı web sayfasında Keşan’da; bisiklet sürülmemesi, açık havada spor ve yürüyüş ile piknik yapılmaması uyarısında  bulunuldu. Makbule TUNÇ

+ posts

ad826x90
YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

“İnsanların Sahip Olduğu Hakları Kullanmakta Herkes Eşittir”

HIZLI YORUM YAP