a

Uyuşturucu ile Mücadele Kapsamında ‘UYUMA’ Projesiyle İhbar Hattı Kuruldu

ad826x90
Emniyet Müdürlüğü, uyuşturucu ile mücadelede ‘Narkomobil ve UYUMA’ isimli projeyi hayata geçirdi. İçişleri Bakanlığı tarafından yürütülen ve Emniyet Genel Mürülüğü Narkotik Suçlarla Mücadele Daire Başkanlığı’nca ‘Narkomobil ve UYUMA’ projesini hayata geçirerek ihbar hattı oluşturdu.
Emniyet Müdürlüğünden yapılan yazılı açıklamada şunlar yer aldı: “İçişleri Bakanlığı uyuşturucu ile mücadele uygulama politikası kapsamında, Bakanlık düzeyinde yürütülen ve uygulanan projelerin yaygınlaştırılması amacıyla Emniyet Genel Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Mücadele Daire başkanlığınca “Narkomobil ve UYUMA” projesi hayata geçirildi.
              Edirne’de tanık olunan uyuşturucu satışı ya da kullanımı veya dağıtımı gibi durumları anında sesli ve görüntülü ya da yazılı olarak ihbarlarını sağlamak amacıyla 0552 155 22 22 Uyuşturucu WhatsApp İhbar Hattı hizmete sokuldu.
             Narkotik Suçlarla Mücadele Daire Başkanlığı koordinesinde, uyuşturucu ile mücadelede de daha etkin çalışabilmek için Emniyet Genel Müdürlüğü 81 ilde “UYUMA” isimli ihbar programı hizmete açıldı. Programı kullanabilmek için akıllı telefonlardan Google Play ve Apple sanal mağazalardan ücretsiz indirdikten sonra, ihbarcı ekranındaki ikona basarak uyuşturucu ile ilgili ihbarlarınızı kendi cep telefonunuzdan hızlı bir şekilde yer konum bilgili olarak Emniyet Müdürlüğü Haber Merkezi’nde kurulan sistemle en yakın ekip ihbar yerine sevk edilecek. Her iki uygulamada da ihbarcının kimliği gizli tutulmaktadır.”
+ posts

ad826x90
YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

TCDD Başkanı İsa Apaydın, Faciada Hayatını Kaybeden Anneyi Engelledi

HIZLI YORUM YAP