a

Tavla Turnuvası Başladı

ad826x90

Dünya Tavla Federasyonu Türkiye Organizasyonu tarafından gerçekleştirilen, Türkiye Ulusal Tur Şampiyonasının 10’uncusu düzenlenen tura Türkiye’nin farklı illerinden ve Kuzey Kıbrıs’tan gelen oyuncuların katılımıyla başladı. 

WBF-( Dünya Tavla Federasyonu) Türkiye Organizasyonu`nun ana faaliyet bölgelerinden Edirne`de senede bir defa tertiplediği ulusal tavla şampiyonalarının WBF-Türkiye 2018 Ulusal Tavla Turu`nun 3’üncü etabı olan WBF-Türkiye 10’uncusu Edirne Tavla Şampiyonası Edirne Margi Otel’de başladı.

İki gün süren turnuva hakkında bilgiler veren Dünya Tavla Federasyonu Türkiye Temsilcisi  Arda Fındıkoğlu; “Dünya Tavla bir Uluslararası bir organizasyonu bu var. Bu organizasyonun Türkiye ayağını biz yürütüyoruz. Türkiye’de her yıl 9 etaptan meydana gelen ulusal tavla turu ismini verdiğimiz bir faaliyet gerçekleştiriyoruz. Şehir şehir geziyoruz. Bu şehirlerde oyuncuları bir araya getiriyoruz. Her şehir kendi şampiyonlarını çıkarıyor. Âmâ en sonunda o 9 tur birbirine bağlı olduğu için bir de yıl birincimizi çıkartıyoruz. Edirne bizim 2018 yılının 3. Etabı bu turda. Bursa ile Kocaeli’yi  tamamladık, şimdi Edirne’de yapacağız akabinde İstanbul var. Aynı zamanda da Edirne’de de 10.yılımız. Bu şampiyonu toplam 9 ayrı kategoriden oluşuyor. İsteyenler istediklerinde yer alıyorlar. Edirne şampiyonumuz var.Kazanan Edirne bölge şampiyonu olacak. Onun altında  geleneksel kategorimiz var. Geleneksel kategorimiz bizim tavla babadan öğrendiğimiz tavla” dedi.

Bu yıl turnuvaya katılımın arttığını ifade eden Fındıkoğlu, Turnuvaya İstanbul, Ankara, Kocaeli, Bursa, Ardahan ve Kuzey Kıbrıs’tan katılanların olduğunu ifade etti. Makbule TUNÇ

+ posts

ad826x90
YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

Günlerini Kutladılar

HIZLI YORUM YAP