a

Şoförler Odasının Yeni Başkanı Belli Oldu

ad826x90

Edirne Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odası 30’uncu Genel Kurulu dün Edirne Ticaret ve Sanayi Odası’nda (ETSO) gerçekleştirildi. Kongrede Ali Şahin 427 oyla başkanlığa seçilirken diğer aday Erdal Çağlayan 413 oy aldı.

Genel kurula  ETSO Başkanı Recep Zıpkınkurt, Edirne Esnaf Odaları Birliği Başkanı Emin İnağ, Edirne Esnaf Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkanı Ayhan Can ve çok sayıda oda üyesi katıldı.

Divan kurulunun belirlenmesi ile başlayan genel kurulda, Divan Başkanlığı’na EDESOB Başkanı Emin İnağ, Divan Başkan Yardımcılığı’na Kırcasalih Esnaf Odası Başkanı Hüseyin Tütüncü, Katip Üyeliğe Hasan Bilginer, Metin Haziran ve Coşkun Cihatoğlu seçildi.

Saygı duruşu ve İstiklal marşıyla devam eden genel kurulda yönetim ve denetleme kurulu faaliyet raporlarıyla, bütçe raporları okunarak ibra edildi. Genel kurulda konuşma yapacak yönetim kurulu adayları ise yazı tura yöntemiyle belirlendi. Yazı-tura atışı sonrası ilk konuşmayı Erdal Çağlayan yaptı.

Oda üylerinin birlik ve beraberliğinin önemine dikkat çeken Çağlayan, “Odamız ne minibüsçülerin ne de taksicilerin odası, bu oda herkesin odası. Seçim sürecinde çok farklı söylemler oldu isteğimiz dışında. Biz şoför esnafıyız, Edirne bizim şehrimiz. Biz bu şehirde yaşıyoruz. Ne kadar birlik ve beraberlikle uyum için çalışırsak bundan biz kazançlı çıkarız, odamız güçlü çıkar” ifadesini kullandı.

Seçimlere kendilerinden başkalarının da müdahalede bulunduğunu belirten Çağlayan; “Çok çekişmeli bir seçim öncesi yaşadık. Beni rahatsız eden unsurlar şunlar oldu; bizim seçimimize bizden başka herkes karıştı. Siyasi olarak müdahale edildi, diğer odalardan müdahale edildi. Tarım Kredi K kooperatifleri’nden, Trakya Birlik’ten, hatta Ziraat Odası’ndan dahi müdahale edildi. Bu müdahaleler esnafın iradesine ipotek koymaktır. Esnaf kendi kararını kendi versin. Kimse hatır, gönül, ahbaplık, dostluk ilişkisiyle oy vermesin”dedi.

Ali Şahin ise yaptığı konuşmasında; “Erdal arkadaşım da ben de adayım. Bu bir hizmet yarışıdır. Bu bir savaş değildir, bir ayrıştırma değildir. Seçim döneminde hepimiz dolaştık. Biz ETUS’uz, evet toplu taşıma yapıyoruz. Ama biz Edirne’deki bir çok taksici esnafının da annesini, babasını ücretsiz taşıyoruz. 65 yaş üstü, engelliyi ücretsiz taşıyoruz. Bizim de sorunlarımız var ama biz hiçbir zaman bunlardan yakınmadık. Siyasi konulardan bahsedildi. Bugüne kadar hiçbir yerde meclis üyesi adayı, il başkanı, ilçe yönetiminde bulunmadım. Benim bir tane adaylığım yok siyasi anlamda. Yani kimseye siyasi anlamda baskı falan yapılmadı. Oda’nın yerinde sıkıntı olduğu doğrudur. Seçim döneminde dolaştık. Şu anki trafik şubesinin olduğu yer 1 buçuk ay sonra taşınacak. Kısmetse orası için görüşmelerimiz devam ediyor” dedi.

Adayların konuşmasının ardından ETSO Başkanı Recep Zıpkınkurt da konuşarak birlik ve beraberlik mesajı verdi ve adaylara başarılar diledi.

Genel Kurul’da daha sonra seçime geçildi. Toplamda bin 26 Toplam bin 26 üyesi bulunan odanın yeni dönem için yönetim kurulunun da belirlendiği genel kurul seçiminde Ali Şahin 427 oyla başkanlığa seçilirken diğer aday Erdal Çağlayan 413 oy aldı.

Ali Şahin’in yönetim kurulu listesi şu şekilde oluştu:

Yönetim Kurulu:

Başkan: Ali Şahin

Üyeler: Egemen Fidancı, Turgay Kaplan, Mustafa Kulaksız, Turgay Sayan, Kaan Kuleci, Remzi Meriç, Alican Özcan, Özden Serbes

Denetim Kurulu:

Murat Çim, Mehmet Topaloğlu, Hakan Buğa

+ posts
ad826x90
YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

“ŞEKER FABRİKALARINI SATTIRMAYACAĞIZ”

HIZLI YORUM YAP