FLAŞ HABER:
Ana Sayfa Güncel 8 Ekim 2019 49 Görüntüleme

Saraçhane Sakinleri 5A/5B Hatlarını Geri İstiyor


Edirne’de toplu ulaşım sisteminde hayata geçirilen yeni düzenlemeye tepkiler devam ediyor.

Edirne’de şehir içi toplu ulaşım güzergahlarında yapılan yeni düzenleme 1 Ekim tarihinden itibaren uygulanmaya başladı. Yeni düzenlemeye vatandaşlardan tepki gelirken özellikle de Eski TOKİ Fırınlar Sırtı mevkiinde oturan ve toplu ulaşım araçlarını kullanan vatandaşlar, güzergah değişikliğinin kendilerini mağdur ettiğini dile getirerek imza kampanyası başlattı.

Saraçhane sakinlerinden ismini vermek istemeyen bir vatandaş 5A/5B ETUS hatlarının kaldırılmasına isytan ederek gazetemize şu açıklamalarda bulundu: şunları kaydetti: Eskiden Toki’den kalkan 5A/5B ETUS hatları güzergahındaki değişiklkik ile hastaneye gitmek isteyen bir vatandaş hamam durağında indikten sonra ya meterolojinin önündeki durağa gitmek zorunda kalıyor.Bunun yaşlısı var, öğrencileri var.Ben hastaneye gitmek için neden iki hat değiştireyim ve orada 45 dakika beklemek zorundamıyım. Yaşlı vatandaşlarımız var hamam durağından indikten sonra hastaneye gitmek için meteoroloji durağına gitmek zorunda kalıyor. Öğrencilerimiz okuluna yetişemiyor.Aktarma yapmak isteiyoruz. İstediğimiz yerde inmek için 5A/5B hatlarını geri istiyoruz.” dedi

Öte yandan Trakya Üniversitesi öğrencileri, ETUS güzergahlarındaki değişikliklerine tepki göstermek için yarın (9 Ekim Çarşamba günü) saat 13.00’da Bolca Ana Yemekhanesi önünde basın açıklaması yapacaklar.

İlginizi çekebilir

Belediye Başkanı Kim Olacak?

Belediye Başkanı Kim Olacak?

Tema Tasarım | Osgaka.com