FLAŞ HABER:
Ana Sayfa Çevre, Güncel 29.07.2019 77 Görüntüleme

“Pekcanlı’nın Açıklaması Gerçeği Yansıtmıyor”

Edirne Çevre Gönüllüleri Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Ayten Eren, “Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Edirne İl Başkanlığı’nı da Tavuk Ormanı’nın korunması amacıyla fikirlerimizi aktarmak ve kendilerinin düşünceleri sormak amacıyla ziyaret ettik. Ziyaret sırasında yaşadıklarımız ve diyalogları birçok Edirneli hem sosyal medyadan, hem de basın aracılığıyla görürken; ‘fazlası var eksiği yok’ denilebilecek bir saygısızlık ve sonucunda da kapının gösterilerek arkamızdan çarpılması tavrıyla karşılaştık. Edirne Çevre Gönüllüleri Derneği olarak karşı karşıya kaldığımız bu tavrın ardından CHP Edirne İl Başkanı Fevzi Pekcanlı’nın basına yaptığı açıklamanın gerçeği yansıtmadığını belirtmek istiyoruz.”diye konuştu.

Edirne Çevre Gönüllüleri Derneği temsilcileri ile CHP Edirne İl Başkanı Fevzi Pekcanlı arasında geçen diyalog gündeme oturmuştu.

Edirne Çevre Gönüllüleri Dernek üyeleri geçtiğimiz gün, İl Başkanı Fevzi Pekcanlı ile ‘Tavuk Ormanı’ ile görüşme gerçekleştirmişlerdi.EÇGD üyesi Metin Özaydınlık, görüşme sonrası İl başkanı ile yaşadıkları diyalogu sosyal medya hesabından ‘Nasıl Kovulduk’ başlığı ile paylaşmıştı. Konu ile çıkan haberlerin ardından İl Başkanı ise kovmadığına yönelik açıklamalarda bulunmuştu. Bunun üzerine Edirne Çevre Gönüllüleri Derneği Başkanı Ayten Eren yazılı açıklama yaparak; İl Başkanı Fevzi Pekcanlı’nın açıklamasının doğruyu yansıtmadığını dile getirdi.

Eren dernek adına yaptığ açıklamasında şunlaa yer verdi: “Edirne Çevre Gönüllüleri Derneği (EÇGD) olarak 12 Haziran 2019 tarihinde, ‘Doğal ve Kültürel Varlığımız Tavuk Ormanı’ başlıklı panel gerçekleştirdik. Yıllardır Tavuk Ormanı ile ilgili çalışmalar gerçekleştiren Trakya Üniversitesi’nden akademisyen arkadaşlarımızla düzenlediğimiz panelimizden çıkan bilimsel çalışma sonuçlarını kamuoyu ile paylaştık ve bu alanın tarihi, kültürel ve doğal varlıklarıyla bir bütün olarak korunması için bir imza kampanyası başlattık.

İmza kampanyamızın başlamasının ardından Tavuk Ormanı ile muhatap olan ve buraya sahip çıkması gereken kurumlarla birlikte çalışarak güç birliği yapmayı kararlaştırdık. Bu düşünceyle birlikte Edirne Milletvekillerini, Edirne Valiliği’ni, siyasi partileri, Kültür Varlıklarını Koruma Bölge Kurulu Müdürlüğü’nü ziyaret etmeye başladık.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Edirne İl Başkanlığı’nı da Tavuk Ormanı’nın korunması amacıyla fikirlerimizi aktarmak ve kendilerinin düşünceleri sormak amacıyla ziyaret ettik. Ziyaret sırasında yaşadıklarımız ve diyalogları birçok Edirneli hem sosyal medyadan, hem de basın aracılığıyla görürken; ‘fazlası var eksiği yok’ denilebilecek bir saygısızlık ve sonucunda da kapının gösterilerek arkamızdan çarpılması tavrıyla karşılaştık. Edirne Çevre Gönüllüleri Derneği olarak karşı karşıya kaldığımız bu tavrın ardından CHP Edirne İl Başkanı Fevzi Pekcanlı’nın basına yaptığı açıklamanın gerçeği yansıtmadığını belirtmek istiyoruz. Bu tavrın kişisel değil; sivil toplum örgütlerine karşı bir saygısızlık olduğunu ve diğer sivil toplum örgütlerinin de yaşamaması için Edirne Çevre Gönüllüleri Derneği olarak açıklama gereği duyduk. “ Makbule TUNÇ

Tema Tasarım | Osgaka.com