a

Pekcanlı’dan Kaftancıoğlu’na Destek: Asla Yalnız Yürümeyeceksin Canan Kaftancıoğlu”

ad826x90

CHP Edirne İl Başkanı Fevzi Pekcanlı, CHP İstanbul İl Başkanı Dr. Canan Kaftancıoğlu’nun paylaşımlarından dolayı 17 yıla kadar hapis istemiyle yargılanmasına tepki göstererek “ 6-7 yıl önce sosyal medya platformlarında yaptığı paylaşımlar nedeniyle 17 yıla kadar hapis istemiyle yargılanması kabul dahi edilemez “ dedi

KAFTANCIOĞLU DAVASI SİYASİ DAVADIR”

Pekcanlı yaptığı açıklamada “ İstanbul İl Başkanımız Dr. Canan Kaftancıoğlu, 6-7 yıl önce sosyal medya platformlarında yaptığı paylaşımlar nedeniyle 17 yıla kadar hapis istemiyle yargılanmaktadır. Kaftancıoğlu” nun siyasi kimliği ve vatandaşlık sorumluluğu ile dikkat çektiği, kamuoyuna teşhir ettiği ya da eleştirdiği söylemlerin suç unsuru olarak değerlendirilmesi kabul dahi edilemez.

Kaftancıoğlu davası soruşturulmanın başlamasında iddianamenin hazırlanmasına kadar baştan sona siyasi bir davadır. Cumhuriyet Halk Partisi üzerinden toplumsal muhalefete gözdağı verilmek için açılan bu dava, ifade özgürlüğüne ve demokrasiye karşı açıkça bir darbedir.” dedi.

31 Mart yerel seçimlerinde genel başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu liderliğinde Türkiye genelinde farklı siyasal kesimleri demokrasi çatısı altında buluşturan toplumsal ittifak, İstanbul başta olmak üzere tüm büyük şehirlerimizde karşılık bulmuştur. Kaftancıoğlu hakkında böyle bir davanın açılmasının en büyük sebebi de İstanbul’da elde edilen siyasi başarıdır. AKP sandıkta bulamadığı karşılığı hukuk dışı yollarda aramakta ve demokratik siyasete müdahale etmeye çalışmaktadır.

Bu güne kadar görülen iki duruşmada mahkemenin sergilediği tutum demokrasi ve adalet adına utanç vericidir. 6 Eylül Cuma günü İstanbul Çağlayan Adliyesinde görülecek karar duruşmasında hukukun gereği olarak İstanbul İl Başkanımız Canan Kaftancıoğlu’nun davadan beraat etmesini bekliyoruz.

Bu dava ile yalnızca İl Başkanımız Kaftancıoğlu değil Cumhuriyet Halk Partisi Yargılanmaktadır. Bizler Cumhuriyet Halk Partisinin 80 İl Başkanı olarak İl Başkanımız Kaftancıoğlu’nun yanındayız. Demokrasiye ve hukukun üstünlüğüne inanan herkesi 6 Eylül’de Çağlayan Adliyesinde buluşmaya davet ediyoruz.

Asla yalnız yürümeyeceksin Canan Kaftancıoğlu! “ diye konuştu.

+ posts

ad826x90
YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

Yanlışlıkla Çamaşır Suyu İçti

HIZLI YORUM YAP