a

Pansiyon Kiralarındaki Artış  Belediye Başkanını Aşan Konuymuş!

ad826x90

Enez Belediye Başkanı Abdullah Bostancı, Enez’deki pansiyonların fiyatlarındaki artışı ile ilgili açıklamalarda bulunarak;” Pansiyonların ücret uygulaması beni aşan bir konu, bu denetimleri tamamen vali yapar ve var olan emlak yasalarının uygulanması gerekiyor herkes emlakçı olmamalı” dedi.

Enez Belediye Başkanı Abdullah Bostancı, Enez’deki pansiyonlarının fiyatlarındaki artış ile ilgili açıklamalarda bulundu. Abdullah Bostancı konu ile ilgili gazetecilere yaptığı açıklamada, “ Belediye olarak konu bizim dışımızdadır. Neden dışımızda? Büyükşehirlerde kapsama alanında ama bizim gibi müstakil belediyelerde konuyla tamamen valilik ilgilenir” dedi.

Bostancı daha sonra şunları kaydetti: “Ama şunu söyleyelim; biraz önce dediğiniz fiyatların artış konusunu ben iyi bildiğim için söyleyebilirim geçen seneki fiyatlarla bu seneki fiyatlar arasında değişen bir uygulama yok. Tabi ki arz talep meselesi. Bu bayramda evini vermeyenler oldu, boş kaldı, bayramlarda zaman zaman yoğunluk oluyor yoğunluk olunca da fiyatlara yansıyor ama bu şikâyetler münferit ama genel olarak bunun bir sisteme oturtulması lazım. Bugün bu gündeme gelmişse burada bir sorun var demektir. Belli bir sisteme oturtulması gerekir. Var olan emlak yasasının uygulanması gerekiyor herkes emlakçı olmamalı.”

Enez  halk plajının artık olmadığını ve kiraya verildiği yönündeki söylemlere ilişkin Bostancı; “Halk plajlarının kiraya verilmesi mümkün değil veremezler de. Biliyorsunuz denize yakın ilk 50 metre kimseye verilemez. Ondan sonraki 50 metre yerdeki bu projeye biz uyduk. Bizim yerleşim alanlarımız deniz kıyısından çizdiğimiz kenar çizgimiz en az 100 metre. Dünyanın ve Türkiye’nin sayılı limanlı projelerinden sahilli birisidir. Ben ve benden önceki belediye başkanları hepsi buna çok güzel uydular hepsine teşekkür ederiz. Sınır 100 metre bu sınırına hiç kimse bir şey yapamaz. Yaparsa vatandaşın veya herhangi bir kişinin müracaatıyla buradan derhal  kaldırılması söz konusu. 3621 sayılı kenar kanununda buna çok karışan var. Herkes karışıyor. Valilik karışıyor, kaymakam, su ürünleri karışıyor, denizcilik karışıyor, belediye başkanlığı karışıyor” dedi. Makbule TUNÇ

 

 

 

 

+ posts

ad826x90
YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

“HDP Türkiye’nin Gerçeğidir”

HIZLI YORUM YAP