a

Özdemir, ‘Edirne’yi Bedenimle ve Ruhumla Yaşadım’ Dedi ve Gitti

ad826x90

Resmi Gazete yayımlanan Valilik Kararnamesiyle Mülkiye Başmüfettişi olarak atanan Edirne Valisi Günay Özdemir, Valilik önünde yaptığı konuşmasında; Edirne’yi yaşadım. Bundan sonra da ruhumla ve bedenimle Edirneliyim” dedi ve veda etti.

Valilik önünde düzenlenen uğurlama törenine Belediye Başkan Vekili Selçuk Çakır, Edirne Cumhuriyet Başsavcısı Fatih Karabacak, Trakya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu, Edirne Baro Başkanı Alper Pınar, kamu kurum ve kuruluş temsilcileri ile valilik çalışanları katıldı.

 

“BEDENİMLE, RUHUMLA EDİRNELİYİM”

“Edirne’yi yaşadım. Bundan sonra da ruhumla ve bedenimle Edirneliyim” diyen Özdemir “Edirne, bakış açımı ve hayat felsefemi değiştirdi.  Özellikle medeniyet anlayışıma çok önemli katkılar sundu. Çünkü Edirne, İstanbul’u fetheden medeniyetin şehridir. Medeniyetin başkenti olan Edirne bütün dünyaya barış getirmiştir. Sizler de hala bu kadim medeniyetin tüm güzelliklerini taşıyor ve gelenlere aktarıyorsunuz. Edirnelilere minnettarım. Edirne, var olduğu için biz buradayız. Biz olduğumuz için Edirne yok, Edirne olduğu için biz varız. Edirne için ülkemiz için iyi şeyler yapmaya çalışıyoruz. Biz sizin yaptığınız işlere vesile olmaya çalışıyoruz, asıl işleri yapan asıl Edirne’ye sahip çıkan yine sizlersiniz. Biz işin koordinasyonunda bazen yol göstermesinde varız. Edirne’den ayrılmıyorum. Ruhum ve bedenim Edirne’de olacak. Edirne benim en önemli yaşam merkezlerimden birisi olacak. Vedalaşmak değil benimki hüzünlü olarak gitmiyorum dolayı hepinize teşekkür ediyorum. Hayat yine bir yerlerde karşılaştıracaktır. Bir yerlerde karşılaştığımızda birbirimizin yüzüne bakıp selamlaşabileceğimiz ve söyleyecek sözlerimiz olacaktır diye düşünüyorum” diye konuştu.

“VALİMİZ KİMİNLE İLETİŞİM KURMUŞSA ÇOK GÜZEL İZLENİMLER BIRAKTI”

Törende konuşan Edirne Vali Yardımcısı Yusuf Güler; “Valimiz Edirne’de kimle temas içerisinde olduysa, kimle iletişim kurmuşsa çok güzel izlenimler bıraktı. Her zaman, her coğrafyada, her köyde güzel duygularla bizden ayrılıyor. Kendisinde görmüş olduğum ulvi bir şeyi aktarmak istiyorum. Valimin odasına her girdiğimde bizi önünü ilikleyerek karşılıyor. Meslek hayatım boyunca çok nadir gördüğüm bir şeydir. Kendisi de bize hakkını helal etsin. Bu duygu ve düşüncelerle yeni görev yerinin hayırlı olmasını diliyor şükranlarımı arz ediyorum” dedi.

Edirne Valisi Günay Özdemir’i gurur ve şeref abidesi olarak uğurladıklarını dile getiren Edirne Kültür ve Turizm Müdürü Ahmet Hacıoğlu  da “Makam aracınızdaki bayrağı hiç yere indirmediniz. Dimdik tuttunuz ve bu şerefli gururlu halinizle gidiyorsunuz” dedi.

Konuşmaların ardından Vali Günay Özdemir, kendisini uğurlamaya gelenlerle tek tek vedalaştı.Daha sonra aracına binen Özdemir, valilik bahçesinden alkışlarla uğurlandı.

Makbule TUNÇ

+ posts

ad826x90
YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

UPEK’ten Esnafa Bulgarca ve Yunanca Sözlük

HIZLI YORUM YAP