a

Öğrenciler Kitap Satıp Mardin’de Bir Okula Spor Malzemeleri Aldılar

ad826x90

Trakya Üniversitesi Kırkpınar Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu öğrencileri kitap satarak Mardin Midyat’taki Fahrettin Önen Ortaokulu’na spor malzemeleri gönderdi.

BESYO Öğrenci Temsilciliği tarafından yapılan açıklamada,” Başlama sebebimiz Mardin Midyat’ta Fahrettin Önen Ortaokulu’nda spor malzemesine ihtiyaç olduğunu öğrendik ve spor malzemelerinin neredeyse hiç olmadığını öğrendik. Oradan iletişime geçtik. Daha sonrada okulda bunun için ne yapabiliriz üzerinde düşündük ve hocalarımız Marmara Üniversitesi’nin Spor Birimleri Fakültesinin kütüphanesinden hibe olarak 60 tane kitap aldı. O kitapları satmaya kara verdik BESYO’da. İşte hem hocalarımıza hem öğrenci arkadaşlarımıza satarak. Elde ettiğimiz gelirleri de spor malzemesi alarak  göndermeyi planladık . Aktivitemiz de Nisan’da 3 gün boyunca okulda bir stant kurduk. 3 günün sonunda topladığımız parayla spor malzemeleri satın aldık. Daha sonra Mardin Midyat’taki Fahrettin Önen Ortaokulu’na gönderdik” ifadelerine yer verildi.

“Amaç imkan eşitliği yaratmak”

Amaçlarının spor malzemelerini göndererek imkan eşitliğini yaratmak olduğunu ifade edilen açıklamada; “Amacımız burada spor malzemesi göndererek hem imkan eşitliği yaratmak çünkü bazı bölgelerde çok fazla spor malzemesi bulunurken bazı okullarda ise hem farklı bölgelerde ya da aynı şehir içinde farklı okullarda spor malzemesi hiç bulunmayabiliyor. Aynı şekilde de futbol ile ilgili spor malzemeleri bulunurken diğer branşlarla alakalı malzeme hiç bulunmuyor. Esas amacımız da hem kız çocuklarının da dahil olabileceği sporların gerektirdiği malzemeleri alıp onlara tedarik etmek. Aynı zamanda da okullar arasındaki spor kavram açısından imkan eşitliği yaratmak çocukların rahat spor yapmalarını sağlayacak malzemeler göndermek. Bunun için de okuldaki ihtiyaçları öğrendik onunda beden eğitim öğretmeniyle okul müdürü yardımcısı koordine ettiler bize ihtiyaçları gönderdiler biz de o ihtiyaçlara yönelik malzemeler alıp gönderdik. Genel temel ihtiyaçları futbol, basketbol, voleybol topu, badminton malzemeleri, hentbol kale fileleriydi bunları tedarik edip yolladık” ifadeleri kullanıldı.

Spor kulübüne de destek

Topladıkları paralardan bir kısmını da Osmaniye’de bir spor kulübüne gönderdiklerini ifade edilen açıklamada şunlar kaydedildi: “Aynı zamanda da topladığımız paraların bir kısmını da Osmaniye’de bir spor kulübüne gönderdik. spor malzemeleri alacaktık ama  daha acil ihtiyaçlarının olduğunu söylediler. Özellikle ulaşım. Spor kulübü şehir merkezine uzak olduğu için tüm müsabakalarına servis tutmak zorunda kalıyorlar ve bu da bir külfet oluşturuyor. Biz de topladığımız paralardan bir kısmını Osmaniye’deki Karate Gençlik Spor Kulübü’ne nakit yardımı yaptık spor malzemesi göndermek yerine.” Makbule TUNÇ

+ posts

ad826x90
YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

19 Mayıs Edirne’de Kutlandı

HIZLI YORUM YAP