a

Nurcan Ailesinin Feryadı

ad826x90

Fahriye Nurcan isimli yurttaş  izinli saatler arasında beyin ameliyatı geçiren eşi Can Nurcan ile beraber sokağa çıkanlar arasındaydı.

Fahriye Nurcan ve eşi Can Nurcan 65 yaş üstü yurttaşlarımızdan, Can Nurcan 4 ay önce beyi ameliyatı geçirdiğini ve hiçbir yetkilinin arayıp sormadığını ve yardımcı olmadığını ifade ederek şunları kaydetti: “Koronavirüsün ilk zamanlarında da evde kalıyorduk, bilmiyorduk dışarının yasak olduğunu daha rahat idik. Şimdi yasak olduğu için ne olacağını düşünüyoruz. Neler bekliyor bizi acaba? Bir emekli maaşı var eşimin, kredi kartı borçlarını ödedik, şu an gelseler dolabımız boş. Ama kime ne diyelim? Telefonla yetkilileri arıyoruz, kimse açmıyor. Eldiven ve maske istedik, kimse getirmedi. Yardım istedik, kimse getirmedi.

Eşim beyin ameliyatı oldu. 4 ay oldu, evde ona bakıyorum. Astım hastasıyım. Gözlerimden ameliyat oldum. Çalışamıyorum. Anlayacağınız yaşamımız çok zor yani. Her şey iyiliğimiz için, tamam. Ama ev ev gezilmiyor. Herkese baksalar. Bir hata yaptın mı, hemen gelip buluyorlar. Şimdi de gelip sorsalar halimizi. Bundan yaklaşık bir ay önce belediyenin verdiği maskeler vardı. Onların da 2 tanesini eşim için ayırdım. Diğerlerini ise yıkayıp yıkayıp kullanıyorum. Bundan sonra maskeler parayla satılacakmış, alamayız ki. Gücümüz yetmez. Hesaplasanıza günde ikişer maske aldığımızı… Daha ödeyemediğimiz elektrik faturamız duruyor. Canım şimdi bir şeyler istiyor ama alamıyoruz. Ayağımda ayakkabı bile yok baksana terlikle geziyorum. Bütün kışımızı böyle çıkardık. Sobamız yok, odunumuz yok. Hiç kimse kapımızı açmaya gelmedi ki. Böyle bir zamanda yetkililer en azından gelip baksınlar.Vermeseler bile gelip görseler, onu bile yapmadılar. 65 yaş üstü kişilere yardım yapılmış, o bile yok. Ben daha eşimin ilaçlarını almakta zorlanıyorum. Eczaneye gidiyorum, her ilaca 20-30 lira zam gelmiş ama mecburum, eşimin ilacını almak zorundayım.”

65 yaş üstü Can Nurcan, özgürlüğün çok güzel olduğunu ifade ederek; “Bilmiyorum artık bu hastalık nereden çıktı. Zaten 65 yaş üstüsün çıkamıyorsun. Pazar günü 4 saat izin veriyorlar. Pazar günü her yer kapalı zaten. Bilgi veren de yok. Valiliğe gidiyorsun, o oraya gönderiyor. Ne yapacağımızı bilemiyorum. Evde kalmak stres yaratıyor.” dedi. Edirne Gerçek Gazetesi

+ posts

ad826x90
YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

65 Yaş Üstü Yurttaşlar ‘Özgürlük Varmış’ Dediler…

HIZLI YORUM YAP