a

Mama Makinesi, Çöp Kutusu Değil!

ad826x90

Edirne Belediye Başkan Yardımcısı Ertuğrul Tanrıkulu, sokak hayvanlarının sıkça gezdiği bölgelere Belediye tarafından konulan ‘pugedon’ ismi verilen mama dönüşüm makinelerine kimliği belirsiz kişilerce zarar verilip içine boş bira şişeleri, çöp atılmasına tepki gösterdi. 


Söz konusu makinelerin, pet şişe atıldığında alt haznesinden hayvanlar için kuru mama verilen makineler olduğunu ifade eden Tanrıkulu, bazı vatandaşların makineye çöplerini attıklarını ve makineye zarar verdiklerini söyledi.

Tanrıkulu; “Pugedon dediğimiz bu aletleri 6 yere koyduk. Acar ve diğer park gibi sokak canlarımızın gezindiği yerlere koyduk. Pet şişe atıldığında bunlardan kuru mama veriliyor ve hayvanlarımız yiyor. Ancak son zamanlarda ne yazık ki kötüye kullanım ve zarar verme gibi durumlarla karşı karşıyayız” dedi.
Pugedon’lara zarar verilmemesi ve sokak hayvanlarına sahip çıkılması konusunda herkesi duyarlı olmaya çağıran Tanrıkulu; “Biz istiyoruz ki Edirne halkıyla beraber sokak hayvanlarımızın sokaklarda rahatça yaşamaları ve karınlarını doyurmalarını sağlayalım. Bu aynı zamanda çevre bilincinin ve pet şişenin toplanması için de kullanılan bir aparat fakat bazı insanlar bunlara zarar veriyorlar. Buradan Edirne Belediyesi olarak şunu söylemek istiyoruz ki; bu makinelere zarar vermeyin, atık yemekler dökmeyin ve bunları bir çöp aleti gibi kullanmayın. Üstlerine yazılar da yazdık. Bunlar sadece pet şişeler için. Pet şişeleri attığımızda hayvanlarımız için” diye konuştu. Makbule TUNÇ

+ posts

ad826x90
YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

Alt Yapı İçin İlk Kazma Vuruldu

HIZLI YORUM YAP