a

Kalorifer Kazanında Patlama: 1 Kişi Ağır Yaralı

ad826x90

Edirne’de Kocasinan Mahallesi’nde bulunan Bacaevlerini ve Binevleri ısıtan kalorifer kazanda henüz nedeninin belli olmadığı patlama medyana geldi.Patlamada  bir kişi ağır yaralandı.

Bir can kaybının olmamasının ise mucize olduğunu ifade eden Yönetici Fahri Dinçer şunları aktardı: “Çalışan üç kazandan biri basınçtan mı neden dolayı patlama meydana geldiğini bilmiyoruz. İtfaiye raporunu göreceğiz kendimiz de iş güvenliği ekibiyle girip inceleme yapacağız o zaman belli olacak  patlamanın nedeni. Bu patlamada bir arkadaşımız yaralandı. Ona da çok geçmiş olsun diyoruz.”

Esnaflar ve mahalle sakinleri patlamayı ucuz atlattıklarını söylediler. Yorulmaz Büfe İştlemecisi de; ” İtfaiyecilerin aktardığına göre patlama basın yapmış ve kapakları fırlatmış. Eğer gaz sıkışıp kapakları havaya uçurmasaydı patlama daha büyük olurdu. Kapaklarla havaya fırlayıp çatıya çarptılar” diye konuştu.

Kalorifer kazanının patlaması sonucu ağır yaralanan kişi, Trakya Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesine kaldırıldı. Makbule TUNÇ

+ posts

ad826x90
YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

“Kıt Kaynaklarla, Sınırsız İhtiyaçların Giderilmesi Tanımını Reddediyoruz”

HIZLI YORUM YAP