a

Kadınlara ‘Ahşap Boyama Atölyesi’ Etkinliği

ad826x90

Kipa AVM’de Anne-Çocuk Ajansı’nın düzenlediği kadınlar yönelik ‘ahşap boyama atölyesi’ gerçekleştirildi.

Etkinliği yönetenlerden Seda Kabakçı yaptığı açıklamada; İstanbul’a bağlı Anne-Çocuk Ajansı’nın buradaki etkinlikleri ile biz burada bugün kadınlar adına atölye yapıyoruz. Bizim normalde broşürlerimiz oluyor. Broşürlerimiz her Ekim- Kasım ayında yapılabiliyor ya da KİPA’nın isteğine bağlı olarak, ne zaman etkinliklerimizden istiyorsa o şekilde yapıyoruz. Ama biz burada 3-4 yıldır varız. Geçen sene de yoğunluk olarak çocuklara etkinlikleri düzenlemiştik. Her hafta sonu 15.00-16.00 arasında seanslarımız vardı.

Bu sene ekstra bir değişiklik oldu. Bu sene her ayın ilk etkinlikleri kadınlar adına oluyor. Bu atölyelerimizin adı da ‘ahşap boyama atölyesi’.

Ahşap Boyama atölyesinde kadınların mutlu olduğunu ifade eden Kabakçı şunları aktardı: “Ahşap tepsi boyama atölyesinde kadınlarımız kendileri boyuyorlar. Bütün malzemeleri biz temin ediyoruz. Bu şekilde kadınlarımız buraya geldiklerinde ise ücretsiz olarak başlayıp  etkinliğe katılmış oluyorlar.

Kendi yaptıkları tasarımının da kendilerinin oluşturması onları apayrı mutlu ediyor. İlgiden biz çok memnunuz. En çok bizim ajansımıza rağbetin olduğunu düşünüyoruz. Çünkü geçen senelerde çocuk etkinliklerimize baktığımızda aynı yoğunluğu, aynı potansiyeli aldık ve aynı enerjiyle çalıştık. Her okul sezonunda biz de her hafta sonu başlayıp artık okulların tatil dönemine kadar yapıyoruz. Daha sonrasında sömestr tatilinde ayrı bir etkinlik yapıp, daha sonrasına bahar dönemine dönüyoruz. Yani güz dönemi, sömestr tatil dönemi ve bahar dönemi gibi çalışmalarımız oluyor. Bu sene ekstra olarak kadınlara yönelik etkinliğimizi oluşturduk. Her ayın ilk haftasındaki etkinliğin kadınlara yönelim olmasından çok memnunuz.”

Kabakçı daha sonra herkesi KİPA’ya beklediklerini söyledi. Makbule TUNÇ

 

+ posts

ad826x90
YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

Çorlu Tren Faciasının İlk Davası

HIZLI YORUM YAP