FLAŞ HABER:
Ana Sayfa Güncel 3 Ekim 2019 42 Görüntüleme

İsmi Çocuk Parkında Yaşayacak

Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, geçtiğimiz günlerde Şükrüpaşa Mahallesi’nde Edirne Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri tarafından yapımı süren çocuk parkını ziyaret etmiş; çocuk parkının açılışının 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nda gerçekleştirileceğini ve parkın cumhuriyetin çocuklarına armağan edileceğinin müjdesini vermişti. Başkan Gürkan’ın bu söylemlerinin yerel basın ve sosyal medyada yayınlanmasının ardından bazı sosyal medya kullanıcılarının anlamlı bir talebi oldu.

Üniversite öğrencileri Başkan Gürkan’a “29 Ekim’de Şükrüpaşa Mahallesi’ne açılacak parkın isminin; 3 Ocak’ta sonsuzluğa uğurladığımız tıp öğrencisi arkadaşımızın, kardeşimizin hatırasını yaşatmak adına ‘Cumhur Deniz Parkı’ konulmasını rica ediyoruz. Duyarsız kalmayacağınız için şimdiden teşekkür ederiz”  yazılı tweet attı.

Başkan Gürkan, arkadaşlarını sonsuzluğa uğurlayan öğrencilerin bu anlamlı taleplerine duyarsız kalmayarak, Cumhur Deniz Uysal’ın adını 29 Ekim’de açılışını yapılacak olan çocuk parkında yaşatılacağının müjdesini yine twitter üzerinden duyurdu.

5 bin metrekare üzerine kurulu olan ve içerisinde mini futbol sahası, basketbol sahasının bulunduğu çocuk parkının açılışı 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nda gerçekleştirilecek ve Tıp Fakültesi Öğrencisi Cumhur Deniz Uysal’ın ismi çocukların sevinç çığlıkları arasında sonsuza kadar yaşamaya devam edecek.

İlginizi çekebilir

Edirne’yi Temsil Edecekler

Edirne’yi Temsil Edecekler

Tema Tasarım | Osgaka.com