a

“İnsanların İradelerine Hiç Kimse İpotek Koyamaz”

ad826x90

31 Mart yerel seçimlere az bir süre kala partiler adaylarını tanıtmaya devam ediyor. HDP Edirne İl Örgütü Eş Belediye Başkan Adayı genç mimar Menderes Erol’u tanıttı.Erol konuşmasında; Seçime girdikleri her ilde iddialı olduklarını söyleyerek,” İnsanlara kendimizi anlatacağız. Hiç kimse hiç kimseden güçlü değildir Edirne için.Bu HDP, AKP, CHP için de böyle.Eşit şartlarda kendimizi insanlara anlatacağız. İnsanların iradelerine hiç kimse ipotek koyamaz.” dedi.

HDP Edirne İl örgütü belediye başkan adayı ve meclis üyelerini parti binasında yaptığı basın toplantısında tanıttı. 31 Mart yerel seçimlerin herkes açısından önemli bir seçim olduğunu ifade eden HDP Edirne İl Eş Başkanı Beşir Belke; “Genel seçimleri de aşan bir seçim. Bir MHP ve AKP ittifakından biliniyor ki bu ülkede çok büyük bir sorun ve sıkıntı var. Eğer belediyeleri kaybedersek bir beka sorunu ortaya çıkacağını söylüyorlar. Bu da nedir? AKP ve MHP ittifakında bir sorun ve bir sorun vardır. Son iki yıldır özellikle 15 Temmuz darbesinden sonra 4 Kasım’da partimize dönük bir siyasi darbe gerçekleşti. 2016 yılında partimizin eş başkanları dahil Selahattin Demirtaş, Figen Yüksekdağ’ın da içinde bulunduğu 11 tane milletvekilimiz bir gece yarısı evleri basılarak rehin alındılar. Şuanda Türkiye cezaevlerinde 7 bine yakın parti yöneticilerimiz rehindir. Hepsinin halkın seçtiği Diyarbakır’da Van’da, Mardin’de Dersim’de, Hakkari’de her yerde bu belediyeler kayyımlar tarafından şuan gasp edilmiştir. Bu kayyım politikaları halkın iradesine bir ipotektir. Türkiye çok bir süreçten geçiyor. Çok büyük bir kriz var. Daha bir hafta önce bu hükümet öve öve bitiremediği Tanzim satış noktalarında binlerce vatandaşı kuyruklara girip, devletin parasıyla domatesi gidip 3 liradan alıp 2 liradan satıldığını görüyorsunuz. Bu hükümet yandaş medyanın tamamına kesinlikle hiçbir yerde ‘zam’ sözünü geçirmeyeceksiniz diye baskı yapıyor. Biz halkın iradesini gasp edilen belediyelerin tamamını geri almak, üzerine belediye katmak. Onun dışında batı illerinde AKP ve MHP bloğunu kaybettirmek.” diye konuştu.

2016 yılı Trakya Üniversitesi Mimarlık Fakültesi Mezunu Menderes Erol, Türkiye genelinde belediyelerle ilgili konuşarak; “Alt yapı çalışmaları yapılıyor.Süper online alt yapı çalışması yapıldı. Oturduğum sokakta geçen yaz 3 ay içerisinde 4-5 defa alt yapı çalışmasından dolayı  bozup tekrardan yaptılar. Kentlerimizde alt yapı çalışmaları bu şekilde sürdürülemez. Günü ve dönemi kurtarma şeklinde politikalarla sonuca ulaşmaya çalışıyorlar tabiki de ulaşamazlar. Edirne de yağmur alan bir bölge her yağmur yağdığında İstasyon bölgesindeki evlerin ve iş yerlerinin su altında kaldığını, insanların mağdur olduğunu görüyoruz.” ifadelerini kullandı.

Edirne Belediye başkanlığı için iddialı olduklarını söyleyen Erol;”Seçim dönemine yönelik politikalarla hiçbir zaman insanlarımıza söz vermiyoruz. Çünkü insanlara değer veriyoruz. İnsanlara kendimizi anlatacağız. Hiç kimse hiç kimseden güçlü değildir Edirne için.Bu HDP, AKP,CHP için de böyle.Eşit şartlarda kendimizi insanlara anlatacağız. İnsanların iradelerine hiç kimse ipotek koyamaz.Şu kenti şu belediye alır. O zaman bir şu seçime girmeyelim diye bir düşüncemiz yok. Seçime girdiğimiz her yerde iddialıyız. Edirne’deki bütün seçmenlere kendimizi anlatacağız. Bize oy verenlerden ziyade ize mesafeli duran insanlara kendimizi anlatacağız.” dedi. Makbule TUNÇ

+ posts

ad826x90
YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

Çevreyi Kirletene İdari Para Cezası

HIZLI YORUM YAP