a

İl Özel İdaresi’nde Neler Oluyor?

ad826x90

TMMOB Edirne İl Koordinasyon Kurulu Sekteri Yılmaz Eren, Edirne İl Özel İdaresi’nde görev yapan iki İnşaat Mühendisi, iki Mimar, bir Jeoloji Mühendisi ve bir İnşaat Teknikeri’nin kadro ve görev tanımlarının bulunmadığı Keşan ve Enez İlçe Özel İdare Müdürlüklerine görevlendirildiği iddia etti.

Türk Mühendis ve Mimar Odaları Birliği (TMMOB) Edirne İl Koordinasyon Kurulu, 5’i kadın olan meslektaşları hakkında herhangi bir soruşturma açılmadığını belirterek, “Beşi kadın olan meslektaşlarımızın İlçelerde görevlendirilmeleri tarafımızca yargısız infaz yapılarak ‘cezalandırma ve sürgün’ olarak anlaşılmaktadır” dedi.
TMMOB Edirne İl Koordinasyon Kurulu Sekreteri Yılmaz Eren tarafından yapılan yazılı açıklamada, “Mimar, Mühendis ve Tekniker meslektaşlarımızın yanındayız” denilirken şunlara yer verildi:
“Edirne İl Özel İdaresi’nde görev yapan iki İnşaat Mühendisi, iki Mimar, bir Jeoloji Mühendisi ve bir İnşaat Teknikeri Meslektaşımız;  istemleri olmadan, mevzuata aykırı olarak Keşan, Enez gibi uzak ilçelere görevlendirilmişlerdir.
Yapılan değerlendirmede, bu atamaların İlçe Özel İdare Müdürlüklerinin görev, yetki, sorumluluk ve çalışma düzenine ilişkin usul ve esaslarına aykırı olduğu, bu ilçelerde kadro ve görev tanımlarının bulunmadığı görülmektedir.
Meslektaşlarımız hakkında bir soruşturma açılmamıştır. Merkezde ihtiyaç olduğu halde ve zaten il bütününde görev ve sorumluluklarını yürüttükleri halde, beşi kadın olan meslektaşlarımızın İlçelerde görevlendirilmeleri tarafımızca yargısız infaz yapılarak  ‘cezalandırma ve sürgün’ olarak anlaşılmaktadır. 
Mesleki çalışmalarının yanı sıra çocuk bakımı, annelik, hasta bakımı gibi sorumlulukları da bulunan 5 kadın meslektaşımızın istekleri dışında ilçelere gönderilmesi ayrıca  ‘ayrımcılık’ olarak görülmüştür.
İl Özel İdaresindeki bazı yöneticilerin etik olmayan biçimde, ufak sorunları bahane ederek kendi hatalarını örtmek için meslektaşlarımıza ‘mobbing’ uyguladıkları, baskı ve psikolojik şiddet kurdukları, Valilik Makamını da yanlış bilgilendirdikleri anlaşılmaktadır
TMMOB, Mesleki demokratik kitle örgütü olarak emekten ve halktan yanadır. İnsan hakları ihlallerine karşıdır, insanlık onurunun korunmasından yanadır. Üyesinin, meslektaşının ve halkın çıkarlarını korumakla sorumludur. 
TMMOB Edirne İKK olarak bu haksız uygulamanın durdurulmasını, yanlıştan bir an önce dönülmesini talep ediyoruz.” Haber Merkezi

+ posts

ad826x90
YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

Devlet Tiyatroları Edirne’de Perde Demek İçin Gün Sayıyor

HIZLI YORUM YAP