a

“İflas Eden Esnaf Sayısı Yüzde 50 Arttı”

ad826x90

SP Keşan İlçe Başkanı Ahmet Köseler, döviz kurlarında yaşanan hareketlilik nedeniyle son iki ayda iflas eden esnaf sayısı yüzde 50 artış olduğunu ifade etti.

Saadet Partisi Keşan İlçe Başkanı Ahmet Köseler, esnafların büyük sıkıntı içinde olduğunu söyleyerek “Esnaf toplumun bel kemiğidir, esnafın sorunlarına ilgisiz kalmak büyük sıkıntılar doğurur. Bir taraftan döviz kurlarının yükselmesi, diğer taraftan da kredi faizlerinin tavan yapması esnafı bitirme noktasına getirdi” dedi.

Köseler açıklamasına şöyle devam etti; “Geçen yılın ilk 8 ayında ülke genelinde 64 bin esnaf kepenkleri indirirken, bu yılın ilk 8 ayında ise kepenk kapatan esnaf sayısı yüzde 12 artışla 72 bin sınırına dayandı.” dedi.

Geçen yıl Temmuz Ağustos aylarında 12 bin 530 esnaf kapanırken bu yıl aynı dönemde kepenk indiren esnaf sayısının yüzde 50 artışla 19 bine dayandığına vurgu yapan Köseler; son yıllarda zincir market ve AVM’lerin sayılarının artması ile zor durumda kalan esnaf, son ekonomik sıkıntılarla iflas noktasına geldi. Ahmet Köseler, Ekonominin bel kemiği olan esnafı kurtarmak için iktidarın mutlaka acil ve ciddi tedbirler alması gerektiğine dikkat çekti.

+ posts

ad826x90
YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

“ÇEVRİMKAYA KALESİ BİR VARMIŞ, BİR YOKMUŞ” TARTIŞMASI

HIZLI YORUM YAP