a

” Haziran Aydınlıktır”

ad826x90

CHP Edirne İl Kadın Kolları Başkanlığı görevini yürüten, geçtiğimiz hafta da Belediye Başkan Yardımcılığı görevinden istifa eden Çiğdem Gegeoğlu partinin il binasında gerçekleştirilen toplantıyla 27’nci dönem milletvekilliğine aday adaylığını açıklayarak, “Haziran aydınlık ayıdır dedi.

Partisinin ilçe binasında yaptığı basın açıklamasında, “Ömrümün yettiği sürece de CHP ailesinin neferi olmaktan; sizlerle birlikte çağdaş, demokratik, Atatürk ilke ve devrimlerine bağlı bir Türkiye için çalışmaktan hiç bir zaman vazgeçmeyeceğime söz veriyorum. Hepimizin bildiği gibi ülkemiz yıllardır birbirinden kirli oyunlarla bile isteye karanlığa sürükleniyor. Ekranlardan izlediklerimiz, basına yansıttıkları, mitinglerde söyledikleri ile bizim yaşadıklarımız bam-başka. Ülke yangın yeri. Toplumun birbirine olan güveni, adalete olan inancı; belki de Cumhuriyet ta-rihinin en kötü dönemini yaşamakta” dedi.

Partililerin yoğun desteğini alan  Gegeoğlu, ülkenin geldiği noktaya dair bilgiler vererek bir tablo çizerek konuşmasına şöyle devam etti:

“Basın özgürlüğünde dünyada kara listedeyiz. Kadın erkek eşitliğinde Avrupa sonuncusu. Kadın cinayetler son on yılda yüzde 1400 artmış. Yarın 1 Mayıs işçilerimizin bayramını kutluyorum. İş kazalarında Avrupa’da 1. sırada. Tarımda ihracatı geçtik saman ithal eden ülke konumumdayız. Geçmediğimiz köprülere bile para öder hale geldik. Her gün başka bir zam haberiyle güne uyanıyoruz. Dünyada en pahalı yakıtını kullanıyoruz. Ülkenin geleceğinin teminatı olan eğitim sistemi ise 15 yılda tam 14 kez değiştirilmiştir. Bir gecede iptal edilen TEOG. Bir gecede tarihi değiştirilen üniversite sınavı milyonlarca gencimizi mağdur etmiştir. Komşularımızla sıfır sorun diye başlattığımız dış politikada bugün ne halde olduğumuz hepiniz tarafından bilinmektedir. Bizler şehit haberlerinin sonlanmasını beklerken her güne bir şehit haberiyle başlıyoruz. Hatta bugün bile Trakya’mızın bir şehidi var. Allahtan tüm şehitlerimize rahmet, ailelerine de sabır diliyorum, ülkemizin başı sağ olsun.

“BU OYUNU BOZMAK BOYNUMUZUN BORCUDUR”

Ülkemizde bu olumsuzluklar yaşanırken bu günkü iktidar sahipleri menfi çıkarları uğruna Gazi Meclisi itibarsız hale getirmeye, Ulu önder Mustafa Kemal Atatürk’ün dediği ‘Egemenlik, kayıtsız şartsız milletindir’ sözünün aksine egemenliği tek bir kişinin himayesine vermek için büyük bir mücadele vermektedirler. Ancak biz Mustafa Kemal’in kurduğu Cumhuriyetin çocuklarıyız. Ve bu oyunu bozmak boynumuzun borcudur. İnsanın insana adeta kulluğunun dayatıldığı bu düzen artık bozulmalıdır. Hatta bunun için çok geç bile kalınmıştır.

“DAHA AYDINLIK VE BAĞIMSIZ TÜRKİYE İÇİN ADAYIM”

İşte bu düşüncelerle Mustafa Kemal Atatürk’ün kurmuş olduğu laik demokratik Türkiye Cumhuriyeti’nde yetişmiş ve bir kız çocuğu yetiştirmeye çalışan bir anne olarak kendi çocuğum için ne istiyorsam Edirnem’in ve ülkemin çocukları için de aynısını istiyorum; bu çarpık düzene dur demek, egemenliğin kayıtsız şartsız milletin olduğu bir Türkiye’de sizlerle birlikte daha aydınlık, daha özgür ve daha bağımsız bir Türkiye Cumhuriyetinde birlikte yaşamak adına ben de varım; kuruluşun ve kurtuluşun Partisi Cumhuriyet Halk Partisinden 27’nci dönem milletvekili aday adaylığımı açıklamaktan şeref duyarım.”

Çiğdem Gegeoğlu’nun konuşması ara ara partililerin destek sloganlarıyla bölünürken, açıklamanın ardından belediye başkanları, il ve ilçe başkanları birlikte poz vererek destek sinyali verdi.

ÇİĞDEM GEGEOĞLU KİMDİR?

Çiğdem Gegeoğlu işçi bir baba ve ev hanımı bir annenin iki kızından biri olarak 1977 yılında Edirne’de doğdu. 17 yaşında bir kızı var. 2008 yılından bu yana CHP’de çalışmakta olan Gegeoğlu, 2012 yılından bu yana kadın kolları il başkanlığı görevini yürütüyor. Gegeoğlu, 2014 yılında yapılan yerel seçimlerde belediye meclis üyeliği ardından Nisan 2014 tarihinden bu güne kadar belediye başkan yardımcılığı görevini yürütmekteydi.

+ posts

ad826x90
YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

Büyük Kadın Buluşması Gerçekleşti

HIZLI YORUM YAP