a

Gürkan’dan ‘Twitter’lı Yanıt: Vatan Haini Diyemezsiniz

ad826x90

Seçimlere sayılı günler kala bazı sosyal medya ve gazetelerde Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan’ın 15 Temmuz gecesine ait olduğu iddia edilen görüntüler yayınlandı.Gürkan’dan da yanıt gecikmedi.

CHP’li Edirne Belediye Başkanı ve Millet İttifakı’nın Edirne Belediye Başkan adayı Recep Gürkan, Güneş Gazetesi’nde dün ‘Darbenin şerefine kadeh kaldırmış’ başlıklı çıkan haber ve sosyal medyada yayınlanan görüntüler için “Recep Gürkan’a birçok şey diyebilirsiniz. Diyemeyeceğiniz şeyler var. ‘Vatan haini’ diyemezsiniz.” dedi.
Edirne Belediye Başkanı ve Millet İttifakı’nın Edirne Belediye Başkan adayı Recep Gürkan, dün  Alipaşa Çarşısı esnafını ziyaret ettiği sırada gazetecilerin Güneş gazetesinde çıkan ‘Darbenin şerefine kadeh kaldırmış’ başlıklı haber ve sosyal medyada yayınlanan görüntülere ilişkin sorularına  ‘Rahat olun’ diyerek şunları söyledi: “15 Temmuz gecesi söylediklerim twitlerimde var. Merak edenler baksın. Recep Gürkan’a birçok şey diyebilirsiniz. Diyemeyeceğiniz şeyler var. ‘Vatan haini’ diyemezsiniz. ‘Bu vatanı sattı’ diyemezsiniz. Dedelerinin mezarları yok yani. O yüzden çok rahatız. O gece dediğimizde ortada hayatımda yaptığım her şeyin de sonuna kadar da arkasında dururum. Ben o gece ne yaptığım twitlerim hepsi ortada. Rahat olun. Allah insanı yakışan iftiradan korusun. Yakışmayan iftiralarla bir şey olmaz, alışığız biz.”
Bu arada Belediye Başkanı Gürkan, aynı gece hesabından gerçekleştirdiği twitleri de basın ile paylaştı.

GÜNEŞ GAZETESİ’NİN HABERİ
Güneş Gazetesi, “Gürkan’ın FETÖ darbesini alkışladığı görüntülere GÜNEŞ ulaştı” diyerek şunları yazdı:
Edirne’nin CHP’li Belediye Başkanı Recep Gürkan’ın, 15 Temmuz gecesi kadeh kaldırıp sevinç çığlıkları attığı görüntüleri ortaya çıktı.
GÜRKAN’IN DARBE COŞKUSU!
Türkiye’nin ihanet çetesi FETÖ’nün işgal girişimine maruz kaldığı o kara gecede CHP’li Gürkan, Edirne’de bir türkü barda eğleniyordu. Gündoğdu Marşı’nı okuyup darbecilere methiyeler düzen Gürkan, 12 Eylül’ü kastederek ”36 yıl önceki geceyi tekrar yaşıyoruz. O zaman haberimiz yoktu, şimdi var” diyor. Bu sırada gruptan ”Bu seferki başka” sesleri yükseliyor.
ZAFER NARALARI ATTILAR
Konuşmasını tamamlayan Gürkan, ”İçelim” diyerek kadehini darbecilerin şerefine kaldırıyor. FETÖ’cü hainler uçak ve tanklarla halkın üzerine ölüm kusarken, CHP’li belediye başkanı, zafer naraları atıyor. 250 kişinin şehit edilip binlerce vatandaşın yaralandığı saatlerde Gürkan’ın coşturduğu kalabalık, çılgınca alkış tutarak darbeyi kutluyor!.

+ posts

ad826x90
YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

Edirne’nin Saadet Ablası’nı Ziyaret Ettiler

HIZLI YORUM YAP