a

“Faturayı Ödeyemedikleri İçin 40 Hanenin Elektriği Kesik”

ad826x90

CHP Edirne Milletvekili Okan Gaytancıolğlu; 200 haneli bir köyde 40 hanenin elektrik faturası yüzünden kesinti yaşadığını ve vatandaşların elektrik faturalarını ödeyemez durumda olduğunu TBMM Genel Kurulu’na taşıdı.

Gaytancıoğlu konuşmasında şunları dile getirdi: “AKP’ye göre dış güçlerce Türkiye’de tezgâhlanan ekonomik saldırıyı Hükûmet atlattı, hatta dövizin ateşi düştü ve iki gün önce açıklanan enflasyon rakamlarında da 3 puanlık bir düşüş var. Tabii ki bunlara seviniyoruz. Peki, ekonomik saldırı var diye doğal gaz ve elektrikten başlayarak iğneden ipliğe her şeye zam yapan Hükûmet neden bu zamları geri almıyor? Vatandaşlarımız artık elektrik faturalarını ödeyemez duruma geldi.

Geçtiğimiz günlerde Edirne’mizin 200 haneli bir köyünü ziyaret ettim. Sadece bu köyde 40 hanenin elektriği kesik yani her 5 evden 1’i faturayı ödeyememiş. Sonradan öğrendim ki Edirne’nin toplam 40 bin elektrik abonesinin de 3 bininin elektriği borçtan kesilmiş. AKP hâlen ekonomiye iyi desin, nasıl bu kadar vatandaşın durumunu görmezden geliyorsunuz?”

+ posts

ad826x90
YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

Kuru Soğan Yüzde 39 Artışla Zam Şampiyonu Oldu

HIZLI YORUM YAP