a

Farklı İllerden Gelenler Karantinaya Alınacak

ad826x90

Uzunköprü Kaymakamı Hakan Yavuz Erdoğan, bugün gerçekleşen İlçe Hıfzıssıhha Kurulu kararı gereğince Uzunköprü ilçesine  farklı illerden gelecek yurttaşların 14 gün karantina altında tutulacağını duyurdu.

Edirne’nin ilçesi Uzunköprü  Kaymakamı Hakan Yavuz Erdoğan, yaptığı açıklamada, “Ramazan bayramı tedbirleri kapsamında; 16.05.2020 Cumartesi günü saat 00.01 den, 26.05.2020 Salı günü saat 24.00’e kadar uygulanacak önlemler; Edirne İli dışından Uzunköprü İlçemize giriş yapacak olan kişiler İlçe Jandarma Komutanlığı ve İlçe Emniyet Müdürlüğü tarafından kontrol noktalarında tespit edilecek ve İlçe Sağlık Müdürlüğü’ne bildirilecektir, İl dışından gelen kişiler ikamet edecekleri adreslerde 14 gün karantinaya alınacaktır. Edirne İli dışından köylere gelen kişiler ilgili muhtarlarca İlçe Jandarma Komutanlığı aracılığı ile İlçe Sağlık Müdürlüğüne bildirilecek ve ikamet edecekleri adreslerde 14 gün karantinaya alınacaktır. İl dışından gelen kişilerin 14 günlük karantina süreçleri İlçe Sağlık Müdürlüğü ve Güvenlik Güçleri tarafından takip edilecektir.

Kararlara uyulmaması halinde; Umumi Hıfzıssıhha Kanunu’nun 282. maddesi gereğince 3.150.00 TL idari para cezası yaptırımı olacaktır.

İlçe Emniyet Güçleri ve İlçe Sağlık ekipleri tarafından sürekli kontrol altında tutulacak olan misafirleri, evlerinde konaklamasına izin veren ev sahipleri de 14 gün karantina altına alınacak.” ifadelerini kullandı Haber Merkezi

+ posts

ad826x90
YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

Koronavirüsten Hayatını Kaybedenlerin Sayısı 4 bin 7’ye Yükseldi

HIZLI YORUM YAP