FLAŞ HABER:
Ana Sayfa Güncel 19 Ağustos 2019 16 Görüntüleme

ETUS Şoföründen Tepki Çeken Davranış

Edirne Toplu Ulaşım Sistemi (ETUS) şoförünün 65 yaş üstü ücretsiz ulaşım sağlayan bir vatandaştan para istemesi üzerine bir diğer yolcu bu duruma tepki gösterdi. ETUS’un içinde yaşanan tartışma anını videoya kaydeden yolcu bunu sosyal medyada paylaştı.

Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan ise son meclis toplantısında ETUS şoförlerinin saygısız olduğunun altını çizerek, “65 yaş üstü o yaşlı teyzem devletin verdiği hakkı kullanıp sizin aracınıza ücretsiz biniyor diye siz surat yapamazsınız, siz sitem edemezsiniz, kötü söz ve hakaret edemezsiniz. Edirne halkına en güzel en kaliteli hizmeti vereceksiniz. Eğer onu vermezseniz bizde sizin tepenizdeyiz” şeklinde gözdağı vermişti. 

65 yaş üstü vatandaştan zorla para almak istediği için şoförle tartışan diğer yolcu çektiği videoyu sosyal medyada ‘Edirne de 65 yaş üstü şehit eşinden zorla ücret almaya çalışan #etusşöförü sabahtan akşama kadar bedavaya insan taşıdığını söylüyor ve insanların içinde yaşlıları rencide ediyor’ diyerek paylaştı.
Videoda geçen konuşma ise şöyle:
ETUS Şoförü: Ben sabahtan akşama kadar 9 bin yolcu bedava taşıyorum.
Vatandaş:Sizin taşıdığınız 65 yaş üstü yolcular ve şehit aileleri bedava değil. Siz bunların parasını alıyorsunuz. Belediye ile anlaşma yapmışsınız beğenmiyorsan taşıma abi.
ETUS Şoförü: Nereden anlaşma yapmışız biz?
Vatandaş: 65 yaş üstü vatandaş ve şehit aileleri bedava değil?
ETUS Şoförü: Niçin parasını kim ödüyor?
Vatandaş:Sen şimdi 65 yaş üstü ve şehit aileleri ücretsiz değildir anlaşma yapılmamıştır diyebiliyor musun? 
ETUS Şoförü: Aynen öyle dedim.”
GÜRKAN NE DEMİŞTİ?

Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan Ağustos ayı Belediye Meclis toplantısında ETUS şoförlerinin saygısız tavır sergilediklerini ve bununla ilgili yaptrımlar olacağını ifade etmişti.

Tepkilere neden olan ilgili videonun sosyal medyadan paylaşılmasından sonra gözler Gürkan’ çevrilirken şoför hakkında bir yaptırım olup olmayacağı ise vatandaşlar tarafından merak ediliyor.

Gürkan son meclis toplantısında ETUS ile ilgili şunları kaydetmişti:“Bir toplu ulaşım zammı geldiğinde sanki Türkiye’de hiçbir şeyin girdisi artmamış fiyatı artmamış ama sadece Edirne Toplu Ulaşım Sistemi fiyatını Edirne Belediyesi artırıyormuş gibi bir algı operasyonu yapılıyor. Yapmayın insaf, vicdan, nizam bu haklı bir şey değil. Eğer şurada bu belediyenin başkanı olarak fiyat artışların bilimsel olarak devlettin rakamlarıyla belirlenmiş olan fiyat artışlarının bir kuruş üzerinde Edirne toplu taşıma sistemine fiyat artışına zamma el kaldırsam elim kırılsın ama bu sistem ile yaşamak zorundayız. Bu insanları taşıyacak bu Edirne ‘de başka bir sistem yok. 77 bin kişiyi nasıl taşıyacağız. Tabi burada ETUS’un çok hatası var. Şoförler çok saygısız, arabayı kullanan mal sahibi midir şoförü müdür bilemem ama çok saygısız. Ama çok sert yaptırımlar yapacağız. Bu 65 yaşı o devletin verdiği hakkı kullanan kişiler sizin aracınıza ücretsiz biniyor diye siz surat yapamazsınız siz sitem edemezsiniz, kötü söz ve hakaret edemezsiniz. O Yaşlı teyzem yaşlı amcam devletin verdiği hakkı kullanıyor. Siz o kişileri parasını veren seferlerinizi ve sayılarınızı artıracaksınız. Gibi güler yüzlü karşılamak zorundasınız. Bu söylediklerim sizin hatalarınızı eksiklerinizi ortadan kaldırmıyor. Siz de bu eksikleri düzeltip Edirne halkına en güzel en kaliteli hizmeti vereceksiniz. Eğer onu vermezseniz bizde sizin tepenizdeyiz” Makbule TUNÇ

Tema Tasarım | Osgaka.com