a

El Ele Verip Çöp Topladılar

ad826x90

Trakya Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Grafik Tasarım Bölümü Öğretim Görevlisi İspanyol Begona Rodriguez, sosyal medyadan oluşturduğu “Plastiğe Hayır” sayfasından kentte bulunan Tunca ve Meriç Nehri kıyılarındaki plastik atıkları toplayarak çevre temizliğine dikkat çektiler.

 

Plastiğe Hayır Grubu’nun kurucusu çevreci Öğretim Görevlisi Begona Rodriguez öncülüğünde yaklaşık 100 kişi çevre kirliliğine dikkat çekmek ve temizlik yapmak amacıyla Tunca Nehri’nde el ele tutuşarak zincir oluşturup çöpleri topladılar.

Edirne Kent Konseyi ve Edirne Genç TEMA üyesi öğrencilerin de destek verdiği etkinlikte çevreci grup, özellikle pet ve cam şişe olmak üzere nehir kenarındaki çöpleri topladı.

“ÇEVREYİ KİRLETENLER CEZALANDIRILMALI”

Rodriguez gazetecilere yaptığı açıklamada; “Yaptığımız temizlik etkinlikleri belli ölçüde etkili oldu. Bazı insanların fikirlerinde değişikliğe neden olduk diyebilirim. Çevre bilinci anlayışını evlerde başlatmamız gerekiyor. Biz çevremizi temiz tutmaya çalışıyoruz. İnsanlarda belli bir farkındalık yaratmak için çaba sarf ediyoruz. İnsanlardaki çevre bilincini artırmak için çalışıyoruz. Bu anlamda belli bir ilerleme kaydettik. Plastik atıkları dünya için büyük bir problem. Bu konuda sıkı önlemler alınmalı. Özellikle çevreyi kirletenler cezalandırılmalı. Aynı zamanda plastik kullanımının azaltılmasına yönelik çalışmalar yapılmalı.” dedi.

Edirne Kent Konseyi Başkanı Ziya Gökerküçük ise yaptığı açıklamada “Asıl önemli olan ‘beni’, ‘bize’ çevirmek. Evlerde annelerimiz yere çöp atan çocuğunu uyarır ve o çocuk bir daha evi kirletmez. Aynı şekilde kamusal alanında kendi yaşam alanı olduğumuzu bilerek temiz tutmalıyız.” diye kaydetti. Makbule TUNÇ

+ posts

ad826x90
YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

Demirtaş’a Ziyarete Giden HDP’li Vekillere Polis Müdahalesi

HIZLI YORUM YAP