a

Edirne’den Sonra Çorlu’da da Atatürk Anıtına Saldırı

ad826x90

Son günlerde Trakya bölgesinden yaşanan Atatürk’e  yapılan saldırı bugün Çorlu’da da  kara çarşaf giyimli bir kadın Atatürk heykeline baltayla saldırdı. E.Ş. ismindeki kadın  da Edirne’de düzenlenen 10 Kasım Mustafa Kemal Atatürk’ün anma  töreninde “Atatürk ilah değildir, putlara tapmayın” diyen kadın gözaltına alındıktan sonra tutuklanırken, Çorlu’da heykele saldıran Ç.B. ismindeki şüpheli gözaltına alındı.

Bugün Çorlu’da  Ç.B. ismindeki şüpheli şahıs Atatürk Meydanı’nda bulunan Atatürk Heykeline elindeki baltayla ayak kısmına saldırdı. Heykelin ayak kısmında hafif hasar oluştu. Bu olayın ardından polis ekipleri tarafından yapılan incelemelerde kameralara yansıyan görüntülerde kadının, Atatürk Anıtı’na bir yazı da bıraktığı görüldü. Kadının bıraktığı notta, “Rahman ve Rahim Allah’ın adı ile Allah emrinde galiptir. Yusuf Suresi 21. Ayet’ yazdığı ifade edildi.

Konu ile ilgili kınama açıklaması yapan Çorlu Kaymakamı Cafer Sarılı şu ifadelere yer verdi: “13 Kasım 2018 Salı günü Atatürk Meydanı’mızın göz bebeği Atatürk Heykelimize kendini bilmez bir kişi tarafından gerçekleştirilen saldırıyı üzüntüyle öğrenmiş bulunmaktayız.

 

Ülkemizin kurucusu Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün hedeflediği muasır medeniyetler seviyesine erişmiş toplumlarda saldırı ve şiddet olayları çağdaşlıkla bağdaşmayan ve toplumun manevi değerlerini derinden yaralayan davranışlardır.

Atatürk’e ve O’nun ilke ve inkılaplarına bağlı, yüreği vatan sevgisi ile dolu, laik ve demokratik Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının yaşadığı güzel Çorlu’muzda esefle kınadığımız bu saldırının gerçekleşmiş olmasından dolayı büyük bir üzüntü duyduğumuzu belirtmek istiyorum. Çorlu halkımız rahat olsun, Türk milletimiz rahat olsun; sağduyudan uzaklaşmadan, hukuka ve adalete güvenerek bu çirkin saldırıyı gerçekleştirenlerin adaletin önünde hesap vereceklerine dair inancımız tamdır.”

Tekirdağ’ın düşman işgalinden kurtuluş gününde Atatürk anıtına balta ile saldırıyı kınadıklarını söyleyen CHP Tekirdağ Milletvekili İlhami Özcan Aygun, “Allah emrinde galiptir” diye yazı bırakan Ç.B ismindeki kadı şüphelinin yakalandığını söyledi.

CHP Tekirdağ Vekili Aygun, Diyanet İşleri Başkanı’nı Ali Erbaş’ın “Keşke Yunan galip gelseydi” diyen milli ve yerli kimlikten uzak fesli Kadir Mısıroğlu’na yaptığı ziyaret sonrası başlayan saldırılara işaret ederek, “Bu saldırılar vatandaşımızın sert tepkileri ile püskürtülmektedir. Atatürk’e olan bağlılık da artmaktadır” diye konuştu.

 

+ posts

ad826x90
YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

Edirne’de Korkutan Yangın!

HIZLI YORUM YAP