a

DP’de İç Karışıklık!

ad826x90

Demokrat Parti Merkez Karar Kurulu Üyesi Mustafa Özen; partisinin Edirne İl Başkanı İbrahim Özyılmaz’ın başarısızlığından dolayı görevden alınacağını söyledi.

Gazetemiz GERÇEK’e çarpıcı açıklamalarda bulunan Demokrat Parti Merkez Kurulu Üyesi Mustafa Özen; mevcut il yönetiminin görevini iyi yapamadığından ve mevcut yönetim hakkında bazı şaibeli duyumlar aldıklarından ötürü görevine son verilmiştir” dedi.

Özen, partisinin mevcut yöneticileri hakkında bir takım duyumlar aldığını ve duyumlar neticesinde araştırarak durumu genel merkezlerine ilettiklerini ve genel merkez de gereği ne ise onu yaptıklarını söyledi.

Özen; Aldığım duyumları araştırdım. Araştırmam sonucunda genel merkezimize ilettim.Genel merkezimiz ise en kısa sürede gereğini yapacaklarını söylediler. Mevcut il yönetiminin yerine yeni DP’nin geçmişine layık yeni yöneticiler atanacaktır.” dedi.

 

Demokrat Parti içerisinde anlaşmazlıklar olduğunu vurgulayan Özen; “Mevcut yönetimden bir takım şaibeler duyum aldık.Bu duyumların gerçekliklerini araştırdım. Bunların ağırlıklı bir kısmının doğruluk payı var. Demokrat Partinin mevcut yönetimin başarısızlığından dolayı görev değişikliği yapılacak. Zaten mevcut il yönetiminin 11 üyeden 6’sı istifa etmiş durumda, böylelikle başkan çoğunluğu kaybetmiş durumda. O yüzden yeni bir atama yapılması gerekiyor. Yaptığım araştırmalarda DP’li bu yönetim yani il başkanı gerektiği şekilde layıkıyla temsil edememiştir. Hatta DP’ye bir takım şaibeler bulaştırmıştır. Bunların Edirne’de temizlenmesi lazım. Demokrat Parti iyi anılması lazım. Köklü 73 yıllık bir siyasetin bu şekilde kirlenmemesi lazım.Onun için amacımız şu ki Edirne’ye bu işte başarılı olabilecek şaibesiz bir arkadaşlarımız atanacaktır. Bunları da herkes bilsin. DP’nin önü açıktır.Gelecek DP’nin olacaktır” diye kaydetti. Makbule TUNÇ

+ posts

ad826x90
YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

Depoda Yangın

HIZLI YORUM YAP