a

DP, Sedefçi’ye Kapılarını Tamamen Kapattı

ad826x90

Demokrat Parti Edirne İl Başkanı İbrahim Özyılmaz ve parti yönetimi basın açıklaması düzenledi. Özyılmaz, geçtiğimiz hafta  31 Mart yerel seçimlerde belediye başkan adaylarının yüzde 99.9 Hamdi Sedefçi’nin olduğunu açıklamıştı. Ancak bu açıklamanın ardında parti tabanının Hamdi Sedefçi’yi istemediğini ve Sedefçi’ye kapılarının kapalı olduğunu söyledi.

Parti yönetimi ile birlikte basın toplantısı düzenleyen Özyılmaz, “73 yıllık Koca bir Çınar’ız ve bu Çınar’ı kimse sınamaya kalkmasın” Demokrat Parti tabanının vermiş olduğu tepki sonucu Belediye Başkan adayımız olacağını belirttiğimiz Hamdi Sedefçi ile yollarımız ayırdık ve kapımızı kapattık. ” diye konuştu.

DP  ve parti yönetimi ile basın mensubu kentin bir restaurantında bir araya geldi. DP Edirne İl Başkanı İbrahim Özyılmaz,  “Aylık rutin toplantılarımızdan birisini yapmak ve aynı zamanda açıklamamız gerektiğini hissettiğimiz durumları paylaşmak için toplandık. Kadın komisyonu başkanımız yoktu. Genel sekreterimiz Ebru Akbaş’ın çalışmaları neticesinde Hafize Belge’yi partimize kazandırdı. Kadın komisyonu başkanımız oldu. Bir süreç yaşıyoruz. 31 Mart’a kadar çok aşamalardan geçeceğiz. Seçim için il genel meclisine, belediye meclisine ve belediye başkanlığına müracaatlarımız 15 Ocak tarihinde sona ermişti. Ancak bu tarih genel merkez tarafından 30 Ocak 2019 tarihine kadar uzatıldı. Bu yüzden çalışmalarımızı tüm ilçelerimiz ve ilimizle birlikte sürdürüyoruz.” dedi.
“DP’yi sınamak kimsenin haddi  değildir” diyen Özyılmaz, konuşmasının devamında şunları kaydetti: “Daha önce yaptığımız basın toplantısında eski başkan Hamdi Sedefçi ile ilgili %99.9 adayımız olacaktır diye açıklamamız olmuştu. Bu doğruydu. Ancak daha sonraki gelişmelerde parti tabanımızda Demokrat Parti tabanında demokratların verdiği ses bizim ona başkanlık adaylığı vermemizi istemedi. Biz de tabanımızın sesine kulak verdik. Tabanımız varsa biz varız. Dolayısıyla Hamdi Sedefçi ile başkanlık görüşmelerimizi tamamen durdurduk ve kendisiyle ilişkilerimiz de bitmiştir.

Daha önceden bildiğiniz gibi Edirne’nin Tansu Çiller’ini arıyoruz dedik. Yine bu Tansu Çillerle görüşmelerimiz devam ediyor. 2 tane aday adayımız var. 21 Ocak’ta İl Başkanları Toplantısı için Ankara’da olacağım. O toplantıda genel merkez ile değerlendirmeler yapacağız. Ocak ayının sonuna kadar netleştirmiş olacağız. Biz Adalet Partisi’yiz, biz Doğru Yol Partisi’yiz, biz Anavatan Partisi’yiz, biz demokratlarız. Demokrat partiyi sınamak kimsenin haddine değildir. Bunu da özellikle vurgulamak istiyorum. 73 yıllık koca bir çınarı sınayabilecek bir güç asla ve asla olmayacaktır.” Makbule TUNÇ

+ posts

ad826x90
YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

Canalp, Gazetecilerle Buluştu

HIZLI YORUM YAP