a

Facianın Mağdurları Mecliste Taleplerini Dile Getirdi

ad826x90

Tekirdağ Çorlu’da 8 Temmuz’da meydana gelen 25 kişinin yaşamını yitirdiği ve 341 kişinin de yaralandığı facia mağdurları Meclis’e giderek taleplerini dile getirdiler.

Edirne Uzunköprü ile İstanbul Halkalı seferini yapan, 362 yolcu ve 6 kişilik personelin bulunduğu yolcu treninin 5 vagonu, 8 Temmuz 2018’de Tekirdağ’ın Muratlı ile Çorlu ilçeleri arasındaki Sarılar Mahallesi yakınlarında raydan çıkarak, devrildi. Bunun üzerine mağdur yakınlarından Tren Kazasında sağ göğüs kemiği ve sağ kürek kemiği kırılan ve kaynamayan Bahattin Doğrul ile eşi ve acili arayıp yardım isteyen 11 yaşındaki Emir Doğrul adına Çorlu Cumhuriyet Savcılığına 4. Ekim 2018 tarihinde dava açılmıştı. Bugün ise  Çorlu Tren Faciası mağdurları 40 kişi,  Avukat Haşim Korkmaz, Ergene Belediye Başkanı Rasim Yüksel ve Çorlu Belediye Başkan Yardımcısı  Hülya Perin ile birlikte Meclise gittiler.

Mağdurların Sözcüsü Zeliha Bilgin taleplerini iletti. Bilgin şunları dile getirdi: “Öyle bir ülkede yaşıyoruz ki adalet sıfır. Çünkü ne hakime güvenebiliyorsunuz ne de savcıya. Buna yakinen şahit de oldum. İhmalsizlik yüzünden aynen bizim başımıza geldiği gibi. Mesela Devlet Hastanesi’nde eşini kaybeden arkadaşım var. Ama hiçbir şekilde bir şey yapamıyorsunuz. Devlet tarafından  bir şey yapıldıysa Türkiye’de bunun düzelme şansı yok. Ya size maddi teklifler sunulacak siz o parayı kabul edip susacaksınız ya da bizler gibi çırpınacaksanız. Canınız yanınız yana yana” diye konuştu.

CHP Grup toplantısında CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun tren faciası ile ilgili konuşması şöyle:

 

 

Mağdurların Sözcüsü Zeliha Bilgin talepleri iletirken Trakya Milletvekilleri de ellerinden geleni yaptıklarını ve sonuna kadar mağdurların yanında olacaklarını ifade ettiler. Makbule TUNÇ

 

 

+ posts

ad826x90
YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

Amatör Spor Haftası Kutlamaları Başladı

HIZLI YORUM YAP