a

Çoğal’dan Erikli’deki Ormanlık Alana Dökülen Çöplere Tepki

ad826x90

TEMA Vakfı Edirne İl Temsilcisi Şirin Çoğal, Erikli’de bir ormanlık alana dökülen çöplere tepki gösterdi.

Keşan Erikli’de bir ormanlık alana dökülen çöplerle ilgili Keşan Belediyesi’ni göreve çağıran Çoğal, “Atıkların doğrudan doğaya atılması, çok ciddi çevre ve insan sağlığı sorunlarına yol açmaktadır” dedi.

Çoğal sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda şunları dile getirdi: “Keşan Erikli’de çöp dökülen orman alanıyla ilgili haberleri TEMA Vakfı olarak endişe ve üzüntüyle karşıladık. Katı atıkların atık depolama sahaları dışında hiçbir yerde depolanmaması gereği açıktır. Atıkların doğrudan doğaya atılması, çok ciddi çevre ve insan sağlığı sorunlarına yol açmaktadır. Bunların başında kirlilik yükü fazla olan çöp sızıntı sularının yer üstü ve yer altı sularına karışması, koku, metan gazı birikmesi gelmektedir. Ayrıca, çöplerin ormanlık alana dağılması sonucu bölgedeki flora ve fauna üzerinde kalıcı olumsuz etkileri olmaktadır.

Keşan Belediyesi’nin en kısa zamanda halk sağlığı ve çevre sağlığı için tehdit oluşturan bu duruma müdahale ederek bu sorunu gidermesini talep ediyor ve bekliyoruz.” Makbule TUNÇ

+ posts

ad826x90
YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

“Süt Fiyatı 2 TL Olmalıdır”

HIZLI YORUM YAP