a

Canalp, Gazetecilerle Buluştu

ad826x90

Edirne Valisi Ekrem Canalp, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nde  biraya gelememişti. Dün Meriç Nehri kenarında bulunan bir restoranda gazetecilerle kahvaltıda buluştu.

Burada konuşan Vali Canalp, “10 Ocak hem sizin gününüz hem de valilerin, vali yardımcılarının ve kaymakamların da günü yani 10 Ocak aynı zamanda İdareciler Günü olarak da kutlanıyor.10 Ocak tarihi sizlerin ve bizlerin arasında müşterek bir bağı da ifade ediyor. Bu bağ hem zaman olarak aynı gün üzerine çakışıyor ama yapılan görev itibariyle de bir çakışmayı da bünyesinde barındırıyor” ifadelerini kullandı.
“Haber almak bir haksa; gazeteciler ve gazetecilik mesleği bir hakkın yerine getirilmiş olmanın gerekliliğini de aynı zamanda ifade ediyor” diyen Canalp şunları kaydetti: “Halkımızın, milletimizin, Edirnelilerin doğru haberleri alabilmeleri sizlerin çabalarıyla ve bir şekilde bizlerin sizlerle olan diyaloğuyla olabilir. Dolayısıyla haber almak bir haksa gazeteciler ve gazetecilik mesleği bir hakkın yerine getirilmiş olmanın gerekliliğini de aynı zamanda ifade ediyor. Bu görevi ifa ederken hepimize düşen bir görev var, sizlerin işlerini olabildiğince kolaylaştırmak. Bunu yaparken de yansımaları da zaman içerisinde peyderpey göreceğiz. Belli şekilde sizlerin de haber yapabilmenizi sağlayacak kolaylıkları da mümkün mertebe sağlayacağım. Sizlerle birlikte biraz gecikmeli de olsa bir araya gelebilmenin mutluluğunu yaşıyorum.” Makbule TUNÇ

+ posts

ad826x90
YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

2 Ağaca ‘Anıt Ağaç’ Tescili

HIZLI YORUM YAP