a

AÖF’de E-Sertifika Sistemi

ad826x90

Anadolu Üniversitesi Edirne Bürosu Yöneticisi Öğr. Gör. İbrahim Bolçelik, Anadolu Üniversitesi İktisat, İşletme ve Açıköğretim Fakülteleri olmak üzere 3 Fakültede 19 Lisans Programı, 49 Önlisans olmak üzere toplam 88 Program Uzaktan Eğitim verildiğini söyledi.

Açıköğretim sistemine yaklaşık 1 milyon 200 bin öğrencinin kaydının bulunduğunu dile getiren Anadolu Üniversitesi Edirne Bürosu Yöneticisi Öğr. Gör. İbrahim Bolçelik, “Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Fakültelerine ÖSYM Yeni Kayıt, 2. Üniversite Dikey Geçiş, Yatay Geçiş ve Sağlık Lisans Tamamlama olmak üzere 5 ayrı grupta öğrenci kabulü yapılmaktadır.Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Sistemi öğrencilerine yurt içinde 97 büro 106 sınav merkezi , yurtdışında ise 9 büro 13 sınav merkezi ile hizmet vermektedir. Açıköğretim Sisteminde yaklaşık 1 milyon 200 bin öğrencimiz bulunmaktadır” dedi.
Edirne/Merkez ve Keşan ilçesinde olmak üzere 2 büro ile yaklaşık 13 bin öğrenciye hizmet verdiklerini ifade eden Bolçelik; ” YKS sınavına müteakip Açıköğretim sistemine yerleştirilen öğrencilerin kayıtları (ÖSYM Yeni Kayıt) an itibariyle başlamış olup 10 Eylül’de son bulacaktır.”dedi.
İkinci üniversite programı hakkında da bilgiler aktaran Bolçelik şunları dile getirdi: “Bir önlisans programında öğrenci ya da mezun olanlar bir önlisans programına, lisans programında öğrenci ya da mezun olanlar ise önlisans ya da lisans programına sınavsız kayıt yaptırabilirler. İkinci Üniversite Kayıt tarihleri 11-21 Eylül 2018 tarihleri arasında olup http://ikinciuniversite.anadolu.edu.tr/ detaylı bilgi ve ön başvuru yapılabilir.”
Dikey Geçiş Programı:
Bir önlisans mezunu olup DGS sınavı ile Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Sistemine yerleştirilenler 24-28 Eylül tarihleri arasında kayıt yaptırabilirler.
Yatay Geçiş Programı:
Merkezi Yerleştirme ve Kurumlararası geçiş ile örgün bölümlerde okuyan öğrenciler Açıköğretim Sistemine Yatay geçiş için başvuru yapıp öğrenci olabilirler. Yatay Geçiş Başvurusu yapıp kabul edilen öğrenciler 19-21 Eylül 2018 tarihleri arasında kayıt yaptırabilirler.
Sağlık Lisans Tamamlama:
Bir sağlık Önlisans programından mezun olup sağlık çalışanlarına tanınan haktan dolayı başvurup Anadolu Üniversitesi Açıköğretim sistemine yerleştirilen öğrencilerimiz 24-28 Eylül 2018 tarihleri arasında kayıt yaptıracaklardır.”
E-sertifika programının toplamda 49 ayrı programı bulunduğunu belirten Bolçelik; “Ayrıca Anadolu Üniversitesinin E- sertifika programı kapsamında İşveren ve İşveren Vekili için İşsağlığı ve Güvenliği Hizmetleri, Yerel Yönetimler , Parekendecilik , Genel Muhasebe , Sigorta Acenta İşletmeciliği , Temel Basın Fotoğrafçılığı , Temel Mutfak Kültürü başta olmak üzere toplam 49 ayrı programda sertifika eğitimi bulunmaktadır.” dedi.
Son olarak Tezsiz Yüksek Lisans hakkında da bilgi aktaran Bolçelik şunları kaydetti: “Ayrıca Sosyal Bilimler Enstitüsünce 10, Fen Bilimleri Enstitüsünce 4, Eğitim Bilimleri Enstitüsünce 1 program olmak üzere toplam 15 ayrı Tezsiz Yüksek Lisans programımız mevcuttur. Ayrıca Tezsiz Yüksek Lisans ile ilgili detaylı bilgiyi ve Akademik takvimi http:/uze.anadolu.edu.tr/ internet sitesinden takip edebilirsiniz.” Makbule TUNÇ

 

+ posts

ad826x90
YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

WorldFood İstanbul Fuarı’na Edirne’den 4 Firma Katıldı

HIZLI YORUM YAP