FLAŞ HABER:
Ana Sayfa Bölge, Güncel 5.09.2019 15 Görüntüleme

Ahşap Ustaları Yetiştirilecek

Trakya Kalkınma Ajansı tarafından 2019 Yılı Turizmin Geliştirilmesi ve Çeşitlendirilmesi Mali Destek Programı kapsamında desteklenen Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi’nin hazırladığı “Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Ahşap Atölyesi’’ projesinin imzaları Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Başkanlık makamında atıldı.

Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak ve Trakya Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Mahmut Şahin tarafından projenin uygulama sözleşmesi imzalandı.Trakya Kalkınma Ajansı Genel Sekreter Mahmut Şahin yaptığı açıklamada;”Bölgemiz açısından çok kıymetli bir projeye destek vermekten ötürü büyük sevinç duyduğunu ifade ederek, projenin ilimiz ve Bölgemiz için hayırlı olsun” dedi.

Proje kapsamında Şarköy’ün Uçmakdere mahallesine kurulacak Ahşap Atölyesi ile Tekirdağ ili ve bölgede bulunan tescilli tarihi eser ve yapıların restorasyonu, korunması ve atıl durumdan kurtarılıp turizm faaliyetlerine yönelik yenilenmesi için gerekli işgücü ve kalifiye eleman yetiştirilmesi hedefleniyor. Toplam bütçesi 487.676 TL olan projenin %75’ne denk gelen 365.757 TL’lik kısmı Trakya Kalkınma Ajansı tarafından karşılanacak. Haber Merkezi

İlginizi çekebilir

İyi Parti’de Neler Oluyor?

İyi Parti’de Neler Oluyor?

Tema Tasarım | Osgaka.com