a

ADD’den Yeni Akit’e Yanıt: Gazete Değil İhanet Odağı

ad826x90

ADD Edirne Şubesi Yeni Akit Gazetesi’nin 15 Kasım’da  internet sitesinde yayınladığı “Türkiye’nin demir yumruğunu yediler, hormonları bozuldu” ve 16 Kasım’da “Asıl provokatör bu Kemalistler” başlıklı haberlerine yanıt vererek; “Sabrımızı sınamaya çalışan; milli haysiyet, milli benlik ve insani değerlerden uzak bu aşağılık ve çukur zihniyeti şiddetle kınamakla birlikte suç duyurusunda bulunulmuş olup gerekli tüm hukuksal işlemler de başlatılmıştır. Bütün yetkilileri bir an önce harekete geçmeye ve gereğini yapmaya çağırıyoruz” dedi.

Atatürkçü Düşünce Derneği (ADD) eş zamanlı olarak ‘gazete değil ihanet odağı’ başlıklı basın açıklamasını ADD Edine Şube Başkanı Celil Özcan okudu. Dernek binasında gerçekleştirilen basın açıklamasına Cumhuriyet Kadınları Derneği, Türk Kadınlar Derneği, Veli-Der, Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği, Emekli-Sen Edirne Şubesi bir araya gelerek  destek verdiler

Her gün ciddi provokasyonlarla karşılaştıklarını ifade eden Özcan şunları kaydetti: ” Diyanet İşleri Başkanı’nın 10 Kasım arifesinde, çukur ve haysiyetsiz bir kişiliği sözde ‘insani’ (!) nedenlerle ziyaretiyle başlayan süreci yurdumuzun dört bir yanında, Atatürk Anıtlarına saldırılar izlemiştir. Peş peşe yapılan saldırılar, tesadüf değildir. Siyasi iktidarın, sessizliği ise olayın başka düşündürücü boyutudur.

15 Kasım 2018 tarihli sözde Yeni Akit Gazetesi’nin internet sayfasında; Cumhuriyetimizin kurucusu, milletimizin ve vatanımızın kurtarıcısı, emperyalizmi yenilgiye uğratan tek lider,  büyük devrimci Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün resmi ile hain terörist elebaşları; dış mihrakların maşaları Öcalan ve Gülen’in resimlerini aynı karede gösterme hadsizliğine cüret edilmiştir. “Türkiye’nin demir yumruğunu yiyen hainlerin felekleri şaştı. Kemalistler, PKK’lılar, Fetöcüler” başlığını yazma densizliği gösterilmiştir. Demokrasi ve devrim şehitlerimiz, Prof. Dr. Ahmet Taner Kışlalı’yı, Doç.Dr. Bahriye Üçok’u ve daha nice aydınlarımızı manşetine, yani, hedefine koyarak, katledilmelerine sinyal veren bu hain zihniyet ve arkasındaki güç odakları olmuştur. Yeni Akit paçavrasına ve tetikçi güruhuna, milletimiz cevabını Büyük Atatürk’e gösterdiği sarsılmaz bağlılıkla vermiştir, verecektir.”

Özcan son olarak şunları kaydetti;” Atatürkçü Düşünce Derneği olarak, sabrımızı sınamaya çalışan; milli haysiyet, milli benlik ve insani değerlerden uzak bu aşağılık ve çukur zihniyeti şiddetle kınamakla birlikte suç duyurusunda bulunulmuş olup gerekli tüm hukuksal işlemler de başlatılmıştır. Bütün yetkilileri bir an önce harekete geçmeye ve gereğini yapmaya çağırıyoruz.” Makbule TUNÇ

 

+ posts

ad826x90
YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

“Edirne’de Kapatılan Çocuk Mahkemesi Yeniden Açılmalı”

HIZLI YORUM YAP