a

9 İlde Sokağa Çıkma Yasağı Kaldırıldı

ad826x90

AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, kabine toplantısı sonrasında koronavirüs salgını ile mücadele tedbirleri kapsamında 4 günlük sokağa çıkma yasağı ile ilgili kararı açıkladı. Erdoğan ayrıca 9 ildeki giriş-çıkış yasaklarının sonlandırıldığını söyledi.

 Erdoğan’ın başkanlığında düzenlenen Cumhurbaşkanlığı Kabinesi Toplantısı sona erdi. Erdoğan açıklamasında Tekirdağ’ın da aralarında bulunduğu 9 ilde sokağa çıkma yasağı kaldırıldı. Şehirlerarası giriş-çıkışı kaldırılan iller şunlar; “Adana, Diyarbakır, Mardin, Trabzon, Ordu, Denizli, Kahramanmaraş, Şanlıurfa ve Tekirdağ”

Erdoğan, 4 gün sürecek olan sokağa çıkma yasağı uygulanacağını söyledi. 

Kamu görevlileriyle, gönüllülerden oluşan 146 bin mensup kardeşimizin her birine teşekkür ediyorum. Ayrıca AK Parti, MHP, CHP ve diğer partilerden bin 119 belediye, vefa sosyal destek grubunu desteklediler. Onlara da teşekkür ediyorum.”

“Biz Bize Yeteriz Türkiyem kampanyasında bağış tutarı 2 milyar lirayı buldu.”

“Türkiye’nin aralarında olduğu bazı ülkeler, salgını kontrol altına alırken bazılarında yeni başlıyor, bazılarında ise sürüyor. Bu tablo, uzunca bir süre maske kullanımı, mesafeyi koruma ve temizliğe uymak gibi yeni düzene göre hayatımızı sürdürmemiz gerektiğine işaret ediyor.”

“Tamamen eski günlere geri dönmüyor, sadece salgın şartlarında hayatımızı biraz daha kolaylaştırmaya çalışıyoruz.”

“Bugüne kadar salgın tehdidi sebebiyle 412 yerleşim yerini karantinaya almak zorunda kaldık. Bunlardan 300’ündeki karantina uygulaması sona ererken, 112’sinde devam ediyor.”

“Salgın döneminde en çok ihtiyaç duyulan tedavi yöntemlerini ve ilaçlarıyla, 11’i kanser olmak üzere 43 ilacı da ödeme kapsamına alarak vatandaşımızın sağlığını her şeyin üzerinde tuttuğumuzu gösterdik.”

” 16-17-18-19 Mayıs tarihlerinde sokağa çıkma kısıtlaması uygulanacak. 65 yaş üstü 17 Mayıs saat 11.00 ve 17.00 arası sokağa çıkabilecek.”

“Yaşlılarımız 17 Mayıs Pazar günü yine sokağa çıkabileceklerdir.”

” 18-19 Mayıs’ta bakkal market fırın kasap ve online platformların saat 10 ile 16 arasında hem satış hem de evlere sipariş için açık olacak”

9 İLDEKİ GİRİŞ-ÇIKIŞ  YASAĞI KALKTI

“Geçtiğimiz hafta 7 ilimizdeki giriş çıkış sınırlandırmasını sonlandırmıştık. Bu haftaki toplantılarda, 9 ilimiz için daha şehirler arası giriş çıkış sınırlandırmasını sona erdirdik.Adana, Diyarbakır, Mardin, Trabzon, Ordu, Denizli, Kahramanmaraş, Şanlıurfa ve Tekirdağillerimizde kısıtlamayı kaldırdık.”

+ posts

ad826x90
YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

TÜBİTAK Başkanından “Koronavirüs İlacı” Açıklaması

HIZLI YORUM YAP