a

65 Yaş Üstü Yurttaşlar ‘Özgürlük Varmış’ Dediler…

ad826x90

Edirne’de koronavirüs salgını nedeniyle sokağa çıkmaları kısıtlanan 65 yaş ve üzeri ile kronik rahatsızlığı olan kişiler 10 Mart’tan itibaren ilk defa sokağa çıktı. 2 aydan sonra ilk defa sokağa çıkan 65 ya şüstü yurttaşlar ‘Özgürlük varmış’ dediler.

 Edirne’nin en işlek caddesi olan Saraçlar Caddesi, 65 yaş üstü yurttaşların uğrak yeri oldu. Kimileri alışveriş yaparken, kimileri de havanın güneşli olmasını fırsat bilerek Saraçlar’da yürüyüşlerini gerçekleştiler.

 Türkiye Boks Federasyonu eski Edirne  İl Temsilcisi, Antrenör ve Hakem Menef Durmuş, gazetemize yaptığı açıklamada; Evde yaptıkları hareketlerin yeterli olmadığını söyledi.

Durmuş; “Evde meşgul olduğumuz bir torunumuz, bir de kitaplarımız var. Bunlar bize yetiyor. Dışarı çıktık özgürlük hissediyorsunuz. Diyorsun ki şöyle bir Saraçlar Caddesi’ne çıkayım. Bir Balık Pazarı Caddesi’ne gideyim. İnsan özgürlüğünü hissediyor.

65 yaş üstü ismini vermek istemeyen bir yurttaş ise; “Bu işin sonu ne olacak bilemiyoruz.Yine ne olacaksa millete olacak. Evdeyiz çıkmıyoruz ama ekonomi gittikçe kötüye gidiyor..Allah yardımcımız olsun” dedi. Edirne Gerçek Gazetesi

+ posts

ad826x90
YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

Halk Sağlığı Uzmanından “Makyaj ve Sakal Tıraşı” İçin Virüs Riski Uyarısı

HIZLI YORUM YAP