a

Türkiye-Bulgaristan Arasında Ülkeye Giriş Şartları Belli Oldu

ad826x90

Edirne Valiliği, Bulgaristan ile karşılıklı Kovid-19 test muafiyet şartları ile ilgili açıklama yayınladı. Açıklamaya göre iki ülke arasında bağışıklık/aşı sertifikası şartlarını yerine getirenler ülkeye girişlerde Kovid-19 testi ve karantina uygulamasından muaf tutulacak.


Yapılan açıklamada, Türkiye’deki yurttaşların Kovid-19 aşı sertifikalarının (Sinovac ve Pfizer/Biontech aşıları) bulunması halinde ayrıca PCR testi ibrazı ve karantina uygulamasına tabi olmadan Bulgaristan’a seyahat edebileceklerini ve Bulgaristan yurttaşların da Kovid-19 aşı sertifikalarının (Sinovac ve Pfizer/Biontech aşıları) bulunması halinde ayrıca PCR testi ibrazı ve karantina uygulamasına tabi olmadan Türkiye’ye gelebileceklerini duyurdu. Haberin 

Edirne Valiliği tarafından yapılan yazılı açıklamada şunlar kaydedildi: “Vatandaşlarımızın Türkiye’de yetkili makamlarca tanzim edilen Kovid-19 bağışıklık/aşı sertifikalarının (Sinovac ve Pfizer/Biontech aşıları) bulunması halinde ayrıca PCR testi ibrazı ve/veya karantina uygulamasına tabi olmadan Bulgaristan’a seyahat edebileceklerdir.

Bulgaristan vatandaşlarının da Bulgaristan yetkili makamlarınca tanzim edilmiş Kovid-19 bağışıklık/aşı sertifikalarının bulunması halinde (2. dozdan en az 14 gün sonra) Türkiye’ye PCR testi ibrazı ve/veya karantina zorunluluğundan muaf bir şekilde girmelerine izin verilecektir.

Yaşları (18 yaş altı) nedeniyle aşı olmayan Bulgaristan vatandaşlarının aşı sertifikası hamili aileleri ile beraber seyahat etmeleri halinde, yukarıdaki maddeler kapsamında test ve karantinadan muaf tutulacaktır.” Haber Merkezi 

+ posts

ad826x90
YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

660. Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri Ertelendi

HIZLI YORUM YAP