a

‘Salgın, Bahçeli Müstakil Ev Taleplerini Arttırdı’

ad826x90

Covid 19 salgını sürecinde emlak sektöründeki durumu değerlendiren,  Edirne İnşaat Sanatkarları Esnaf Odası Başkanvekili Yüksel Meriç, yaptığı yazılı açıklamada uzun süreli ara nedeniyle birçok öğrenci kiralık evlerini boşaltarak ailelerinin yanına gittiğini, ara bittiğinde özellikle kiralık ev taleplerinde artış olacağını belirtti.

“Covid 19 salgını nedeniyle neredeyse tüm sektörler gibi emlakçılık sektörü de ciddi bir durağanlığa girdi.  Meslektaşlarımız bu salgın sürecinden ciddi olarak etkilendiler. Devletin sağladığı kredi imkanları ile bu zor günleri en az yara ile atlatmaya çalışıyorlar. Tabi şu da bilinmeli ki bu sürecin etkileri bir süre daha devam edecek.

Covid 19 salgını vatandaşların konut tercihlerini de değiştirdi. İzolasyon ve kişisel açık alan ihtiyaçları özellikle bahçeli müstakil ev taleplerini arttırdı. Önümüzdeki süreçte eğilimin bu yönde devam edeceğini düşünüyoruz.  Bu seçeneğe ulaşamayan tüketicinin ise hobi bahçesi  gibi tercihleri de değerlendirdiğini görüyoruz.

Edirne’nin kent ekonomisinde üniversitenin payı büyük.  Uzun süreli ara nedeniyle birçok öğrenci kiralık evlerini boşaltarak ailelerinin yanına gitti. Ara bittiğinde özellikle kiralık ev taleplerinde artış olacaktır.

Bu kötü günleri birlikte atlatacağız. Hayatın normale döneceği günleri umutla bekliyoruz.”

+ posts

ad826x90
YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

Kovid-19 Sürecinde Evler Spor Salonu Oldu

HIZLI YORUM YAP