a

Pekcanlı; Şehirde Çeltik Ekimi Sivrisinek Üretecek

ad826x90

Edirne CHP İl Başkanı Fevzi Pekcanlı halk sağlığına zarar vereceğini dikkat çekerek; “Edirne’nin burnunun dibine kadar çeltik arazisi var” dedi. Pekcanlı’nın, şehir sınırlarına yakın tarlalarda çeltik ekiminin sivri sineklerin kent genelinde yoğunlaşmasına sebep olacağını ifade ettiği sosyal medyasındaki açıklamasının tamamı şöyle:

“İlkbahar ve ardından yaz mevsimi derken Edirne’nin baş belası SİVRİSİNEK…
Alt tarafta gördüğünüz fotografları Yıldırım mahallesi Hıdırbaba Mevkiinden çektim.
Çeltik yerlerine artık su basılmış,fotoğrafın arka kısmında Meriç Nehri akıyor.
Edirne’nin burnunun dibine kadar çeltik arazisi var hatta birçoğunu sadece zengin bir çiftçi diyaloglarını kullanıp hazine yerlerini kiralayıp çeltik ekmiş.
Peki ya başta Yıldırım, Yeniimaret, Karaağaç, Kaleiçi ve şehir merkezi yaz ayının gelmesiyle sivrisinekten ilk ve en yoğun etkilenecek semtler ve Vatandaşımız Edirne belediyesi çalışmıyor diyecek.Şu an inanın Edirne belediyesi sinek daha larva dönemindeyken ilaçlama işlemlerini yaptı.
Fakat şehrin dibine kadar çeltik ekilmesine Edirne belediyesi engel olamaz.
Bu arazilerin ekimi İl çeltik komisyonu tarafından belirleniyor.
Ben buradan şimdiden söylüyorum bu arazilerin çeltik yerine daha başka tarım bitkisi ekilmesi gerekirdi şehirden uzak yerlere de çeltik ekilmeliydi.Şu anda daha sinekler ortada gözükmüyor hele bir haziran ayı gelsin
Sayın Valim,sayın Tarım il müdürü,sayın Çevre şehircilik müdürü,sayın İl sağlık müdürü ve sayın İl Çeltik komisyonu üyeleri bu soruna çözüm bulmanız gerekiyor vatandaşımızın sağlığı söz konusu ….”

+ posts

ad826x90
YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

İçişleri Bakanlığı’ndan Pazar Yerleri İle İlgili Genelge

HIZLI YORUM YAP