a

Kovid-19 Sürecinde Evler Spor Salonu Oldu

ad826x90

Ülkedeki bütün spor faaliyetlerinin bir sonraki karara kadar durdurulmasından sonra sporcular da bu tedbirlere uyup zorunda kalmadıkça evlerinden çıkmama kararı alarak evlerinde spor yapmaya başladı.

39 yaşındaki ulusal cimnastikçi Ümit Şamiloğlu yaptığı açıklamada, yeni tip koronavirusün (Kovid-19) yayılması esnasında Artistik Cimnastik Dünya Kupası finalleri için Azerbaycan’da bulunduğunu anımsattı.

Kendisi için bu süreci faydalı geçirdiğini söyleyen Şamiloğlu, ”Mayıs ayında Avrupa Şampiyonası sonrası sporu bırakmayı planlıyordum. Fakat süreç sporumu bırakmayı biraz daha ertelememe sebep oldu” ifadelerini kullandı.

EVDE KALMAK HASTANEDE KALMAKTAN İYİDİR

38 yaşındaki ulusal boksör Şennur Demir de ailesinin Bartın’da olduğunu ve bu süreçte Ankara’da tek başına kaldığını belirterek, ”Yeni tip koronavirüsün yayılması esnasında İngiltere’de olimpiyat kota maçlarındaydık. Çok iyi hazırlanmıştık fakat maçlar 4. gününde virüs nedeniyle iptal edildi. Biz de ülkemize döndük.” dedi.

İngiltere dönüşü kendini 14 günlük karantina sürecine aldığını belirten Demir, şunları kaydetti:

”Sporculara önerim ne kadar sıkılsak da dışarıya çıkmak için can atsak da evde kalmak hastanede kalmaktan güzel. Evimizde de kendimizi eğlendirecek ya da antrenman yapmamızı sağlayacak yeni antrenman metodları geliştirebiliriz, bol bol mental antrenman yapın, rakiplerinizin maçlarını izleyin.”

Halkbank Spor Kulubünde oynayan 18 yaşındaki Efe Bayram, yaptığı açıklamada, Ülkeyi ve Dünyayı etkisi altına alan bu virüsün yaşamlarını kilitlediğini ve bu süreçte evden çıkmadığını ve herkesin de evde kalmasını temenni ettiğini söyledi. Bayram, ” Müsabakalar bizlerin sağlığı açısından ertelendi. Bu süreçte tabiki de kulüplerimizin programları doğrultusunda antrenmanlarımızı evlerden sürdürüyoruz. Benim bu süreçte herkese tavsiyem evlerinde ve güvende kalmaları” dedi.

23 yaşındaki Modern pentatlon sporcusu İlke Özyüksel ise ev hayatına alışmanın kendisi için çok zor olduğunu anlatarak, zamanla evde yapabildiği antremanları yapmaya çalıştığını söyledi. Evde kalmaya alışmasının uzun bir süre aldığını belirten Özyüksel, fark etmediği özelliklerini geliştirmeye çalıştığını ifade etti.

19 yaşındaki ulusal halterci Muhammed Furkan Özbek ise evde kaldığı süreçte inanılmaz bir bunalım içerisinde olduğunu anlatarak, canı her sıkıldığında antreman yaptığını söyledi.

Spor malzemeleri yanında olduğu için zaman geçirmenin daha keyifli olduğunu ifade eden Özbek, evde kalmanın, sporu açısından, dezavantajını yaşamadığını belirtti.

AA

+ posts

ad826x90
YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

Edirne’de Bir Fabrikadan Üniversite Hastanesine Maske ve Üniforma Bağışı

HIZLI YORUM YAP