a

‘Hayalimdeki Edirne’yi Anlattılar

ad826x90

Edirne Valiliği himayesinde kurulan Proje Geliştirme ve Uygulama Merkezi (PROMER) “Hayalimdeki Edirne” isimli proje ile yurttaşlara nasıl bir Edirne hayal ettiklerini sordu.

Proje kapsamında 7’den 70’e her yaş grubuna nasıl bir Edirne hayal ettikleri soruldu. Nasıl bir Edirne hayal ettiklerini anlatan yurttaşlar, genel olarak daha yeşil, yaşanabilir, engelsiz, kültür ve turizm kenti hayal ettiklerini belirttiler.

Edirne Valiliğinde yapılan açıklamada; “Bir cümle ile hayalinizdeki Edirne nasıl olmalı sorusu sorularak, cevaplardan oluşan bir kısa video hazırlandı. Halkımızın yaşadıkları şehrin bugününe ve geleceğine dair düşünce ve fikirlerini öğrenmeye yönelik olarak, şehrin farklı noktalarında sokak röportajları ile çekimler yapıldı. Yapılan röportajlarda vatandaşlar genel olarak daha yeşil, yaşanabilir, engelsiz, kültür ve turizm kenti hayal ettiklerini belirttiler.”denildi.

Yapılan çekimlerin derlemesi ile oluşturulan‘‘Hayalimdeki Edirne’’ videosu, Edirne için yapılabilecek düzenlemelere ilişkin vatandaşların düşüncelerinin kısa bir bölümünü oluşturuyor. Haber Merkezi

+ posts

ad826x90
YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

Maske Satış Fiyatı Belli Oldu

HIZLI YORUM YAP