a

Edirne Belediyesi’nden 19 Mayıs Çağrısı

ad826x90

Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, Edirne Belediye Bandosu’nun 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı’nda 1919 yılına ithafen Saat: 19.19’da iki ayrı güzergahta şehir turu atarak, konser vereceklerini belirterek, tüm Edirne Halkı’nı ellerindeki Türk Bayrakları ile balkonlara davet etti.

19 Mayıs’ın  101. Yıldönümü coşkusuna COVİD-19 salgınının engel olamayacağını ifade eden Gürkan, “COVİD-19 salgını nedeniyle 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nı bu yıl sokaklarda kutlayamayacağız. Ama bu durum 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nda olduğu gibi bu coşkumuza, bu gururumuza engel olamayacak. Yüreği Atatürk sevgisi ile dolu olan; Cumhuriyet’in değerlerine ve bağımsızlığına bağlı olan Edirne Halkı, Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ün Samsun’a çıkarak başlattığı bağımsızlık mücadelesinin 101. Yılını balkonlarında kutlayacak” diye konuştu.

Edirne Belediye Bandosu’nun 19 Mayıs 1919 tarihine ithafen 19 Mayıs Salı Saat:19.19’da iki ayrı güzergahta tur atarak, konser vereceğini belirten Belediye Başkanı Recep Gürkan, tüm Edirne Halkını balkonlarına davet etti.

Ekiplerin güzergahları şu şekilde olacak:

Belediye Bandosu 1 Ekip Güzergahı: Trakya Birlik, Zübeyde Hanım Caddesi, Mega Park, Vali Konağı, Yeni Toki, Esentepe, Gölet Mevkii, Özgür Çocuklar Parkı, Jandarma Kavşağı, Nova Park, Migros, İstasyon Mahallesi.

Belediye Bandosu 2. Ekip Güzargahı;  Bando Şefliğinden hareket, Atatürk Caddesi, Kıyık, Umurbey Mahallesi, Eski Toki, Saraçhane, Yeniimaret, Yıldırım Mahallesi, Karaağaç Mahallesi.

+ posts

ad826x90
YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

Trakya Üniversitesi’nden “Balkan Çocuk Konserleri”

HIZLI YORUM YAP