a

TÜKD’den Zoom Eğitimi

ad826x90

TÜKD Edirne Şubesi koronavisürü salgını tedbirleri kapsamında Mayıs eğitim çalışmasını zoom üzerinden gerçekleştirdi.

Türk Üniversiteli Kadınlar Derneği(TÜKD) Üye ve bursiyerlerin katılımıyla TÜKD, Mayıs eğitim çalışmasını, Uzman Klinik Psikilog Işıl Altıntaş Uçar eşliğinde zoom üzerinden gerçekleştirdi.
TÜKD Edirne Şubesi üye ve bursiyerleriyle eğitim çalışmalarına koronavirüsü salgını nedeniyle ara vermedi ve zoom üzerinden gerçekleştirerek devam ediyor. TÜKD Edirne Şube Başkanı Vildan Yazıcı, zoom üzerinden gerçekleştirdikleri eğitim çalışmasına ilişkin şunları söyledi:
“İçinde bulunduğumuz şartlar gereği Mayıs ayı için böyle bir çalışma planladık ve çok verimli bir sohbet gerçekleştirdik. Psikolog Işıl Altıntaş Uçar tarafından gerçekleştirilen çalışmada; kaygılarımızın nasıl strese dönüştüğünü, stresin davranışlarımıza yansıdığı, kendimize hassas ve şefkatli davranarak, kendimizle empati kurarak ruh ve beden sağlığımızı koruyabileceğimizi, davranışlarımızı yargılamaktan vazgeçip kendimizi keşfetmemiz gerektiğinden, ayrıca davranışlarımızı anlamlandırarak farkındalığımızı artırmayı ve bu şekilde gerçekçi bir bakış açısına sahip olacağımızdan bahsetti.
Eğitim çalışmalarımızın devamı da olacak. Bu konu da bize destek veren Uzman Klinik Psikolog Işıl Altıntaş Uçar’a emekleri için sonsuz teşekkür ediyoruz. Üyelerimiz ve bursiyerlerimiz bu çalışmanın kendilerine iyi geldiğini belirterek devamı diledi.”
Türk Üniversiteli Kadınlar Derneği Edirne Şubesi üye ve bursiyerleriyle keyifli bir söyleşi gerçekleştirdiklerini söyleyen Uzman Klinik Psikilog Işıl Altıntaş Uçar da, Psikolog Işıl Altıntaş Uçar, “Kültürel-genetik miraslarımız, çocukluk ve gençlik yıllarımızda yaşadıklarımız bizim bugünümüze nasıl yansıyor? Yaşananlar bilinçaltı kodlarımızı nasıl oluşturuyor? Kodlarla oluşan olumsuz şemalarımız özyıkıcı duygusal ve bilişsel kalıplara nasıl dönüşüyor? Bunlar nasıl kök inançlarımız haline geliyor? Biyopsikososyal bir varlık olan insan bunların karşısında nasıl düşünsel, duygusal ve bedensel tepkiler geliştiriyor? Sağlıklı olan tepkiyi “ben” ben ile nasıl kurabilir? Bu sorular üzerinde dururken, özfarkındalık ve özşefkatin öneminden bahsettik”dedi. Haber Merkezi

+ posts

ad826x90
YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

Eğitim-Sen’den Valiliğe Okul Kontenjanı İçin Dilekçe

HIZLI YORUM YAP