a

O müdür görevden alındı

ad826x90

 Uzunköprü’de pazar esnafının marketlere karşı ayaklanıp belediye önünde protesto etmesinin ardından, Zabıta Müdürü Kazım Gürkan Kır, Belediye Başkanı tarafından soruşturma kapsamında görevinden alındı.

Uzunköprü’de geçtiğimiz günlerde Perşembe günleri marketlerin sebze ve meyvelerini dışarı taşımasına pazar esnafından tepki gelmiş ve esnaf belediye önüne giderek bu durumu protesto etmişti. Bu olaylar üzerine açıklama yapan Belediye Başkanı Enis İşbilen, “Belediyemizin esnafa ve ticarete yönelik tutumu bugüne kadar bellidir. Özellikle yerel esnafı koruyup kollayan tutumu ve talimatları değişmemiş, aynı doğrultuda devam etmektedir” dedi.

İşbilen açıklamasının devamında şunları kaydetti: “Uzunköprü Belediyesi esnafının, üreticisinin yanındadır. Somut olayda, Uzunköprü içerisinde işletmesi olan tüm marketlere yaya kaldırımı ihlali yapmaları yıllardır yasaklanmış, yerel esnafla yarışmaları engellenmiştir. Ancak ender de olsa bu tip olaylara rastlanması belediye olarak ek talimatlarla tedbir almamıza neden olmuştur. Konu ile ilgili market işletmesi fiilinden dolayı idari para cezası ile cezalandırılmıştır. Ayrıca belediye yapılanmamızda görevlerini yerine getirmeyen ilgililer olup olmadığı hususu hakkında da idari soruşturma başlatılmıştır. Yerel idare olarak dikkatimizi çeken bir husus daha bulunmaktadır. Konunun AKP İlçe Yöneticilerinin siyasi propagandasına dönüşmesidir. Bugüne kadar devam ettirdikleri basiretsiz siyaset anlayışlarını devam ettirmektedirler. Uzunköprü’de bu tip olayların yaşanmış olması bazı insanları ne yazık ki sevindirmiştir. Bu düşünce sakat siyaset anlayışının en büyük örneğidir. Pazarcı esnafının yanında siyaset yaptığını iddia eden şahısların, fotoğraf verip siyasi çıkar elde etmesi dışında, basın açıklamalarından başka bir fiilleri yoktur. Konunun çözümü için emekçiye yardım anlamında hiçbir katkıları olmamıştır. Maksat daha çok bir kaç kişiyi kışkırtıp, tahrik etmekten öteye gitmemektedir. Korkarım bu insanlara yardım yerine zarar vermektedirler. Sonuç olarak emekçinin ve işçinin yanında olan belediyemiz, bu görüş ve tutumunu yarın da devam ettirecektir. CHP’li bir belediyenin sosyal demokrat anlayışı, emeğe, işçiye bakışı bellidir, en iyi uygulayıcısı da hiç kimsenin şüphesi olmasın belediyemizdir.”

Görevden alınan Kazım Gürkan Kır’ın yerine idari soruşturma tamamlanıncaya kadar Uzunköprü Belediye Zabıta Müdürlüğü görevine Hülya Lort vekalet edecek.

+ posts

ad826x90
YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

KÖYLÜLERDEN TAŞ OCAĞI İSYANI!

HIZLI YORUM YAP