FLAŞ HABER:
Ana Sayfa Köşe yazıları 1 Temmuz 2019 28 Görüntüleme

Manchester United ve Sade Transfer Dönemi

Geçtiğimiz yılın ikinci yarısında Solksjaer’in umut verebilecek müdahalelerini çıkarttığımızda oldukça kötü bir sezonunu geride bırakan Manchester United, transferlerine erken başladı. Eski şaşalı günlerine dönüp dönemeyeceği merak konusu olan İngiliz devinin hamlelerini de bir taraftar gözüyle burada değerlendirmek istedim.

Basına sızan haberler ve mevcutta kadroya katılan isimleri değerlendirdiğimiz yıldız isimler ile karşılaşmıyoruz. Bu transfer dönemlerinin sönük veya başarısız geçtiği anlamına gelen bir ifade değil fakat.

Sir Alex Ferguson sonrasında dördüncü defa ilk dört takımın dışarısında sezonu tamamlayan Manchester United, istikrarı sağlayabilmek adına daha kalıcı hamleler arayışında. Zirvede yer alabilecek potansiyeli taşıyan ve henüz başarıya ulaşmaması ile Manchester United formasını da değerli bulacak isimler ile çalışmak gibi bir strateji izlendiğini gözlemleyebiliyorum, benim fikrime göre hiç de fena bir plan değil. Günümüz Futbol Endüstrisi içerisinde artan piyasa ve çığrından çıkan transfer ücretlerini göz önüne aldığımızda, takım kalitesini farklı bir yöntem izleyerek yükseltmek için gerekecek maliyet sanırım Manchester City, Liverpool ve Tottenham klüpleri ile yarışmanın hatta onları alt etmenin garantisini veremeyeceği için büyük risk barındırıyor.

Geçtiğimiz sezon Smailling ve Lindelöf ile savunma hattında büyük sorunlar yaşayan Manchester United, zannediyorum ki Antonio Valencia ile de yollarını ayırma planları yapmakta. Yüksek pres ile oynayan bir takım için defans oyuncularının çevik olması oldukça kritik meziyet. Dedikoduların yoğunlaşmış olduğu İbrahima Konate sanıyorum bu konuda gayet uygun isim. Mevkisi ve süratini değerlendirdiğimizde mevki olarak da United takımının odağını sezebilmek güç değil.

Wan-Bissaka transferi ise maliyetli olarak görülse dahi, kalitesini ispatlama şansını bulacağını düşündüğüm bek oyuncusu için güncel piyasada olağan bir değer. Bek mevkiinde uzun süredir aradığını bulamayan ve hücumlarında geriden katkı eksikliğinden ötürü de kısırlık yaşayan Manchester United, imza attırdığı ilk ismin Wan-Bissaka olması ile eksiklerinin ne derece farkında olduğunu ve süreci iyileştirmek için de hızlı davranmak istediklerinin mesajını taraftarlarına iletebiliyor.

Lukaku ve Pogba’nın muhtemel ayrılıkları durumunda yıldız statüsünde hiç oyuncusu bulunmama tehlikesi yaşayan Manchester United için gelecek ne denli parlaktır şüpheliyim fakat girişimlerini güncel piyasa içerisinde oldukça tutarlı buluyorum.

Ligte ard arda geçirilen başarısız sezonlar ve Şampiyonlar Ligine katılamayacak olmanın verdiği prestij düşüklüğü transferleri oldukça zorlaştırmakta. Umuyorum tekrardan eski aranan günlerine döneceklerdir.

Manchester City, Liverpool ve Tottenham’ın tarihlerinin en iyi sezonlarını geçirdikleri formda dönemlerine eklemlenebilecek bir Manchester United’ı da izlemek bir seyirci için rüya sezon anlamına gelebilir.

Transfer sezonu boyunca bu denli niyet okumaları ve kısa analizlerde görüşmek üzere.

İlginizi çekebilir

Tekerleğin İcadına Dair

Tekerleğin İcadına Dair

Tema Tasarım | Osgaka.com