FLAŞ HABER:
Ana Sayfa Güncel 15 Nisan 2019 100 Görüntüleme

TREPAŞ ABONELERİ ÖFKELİ

Yeni bir uygulamaya geçen TREPAŞ, abone sahibi olmayan vatandaşlar, faturayı yatırırken abone sahibinin T.C. kimlik bilgileriyle yatırmak zorunda bırakılıyor.Aksi halde fatura işlemleri yapılamıyor.

TREPAŞ abonelerine yönelik bir uygulama başlattı. Aboneliği kim kullanıyorsa o kişinin kendisi yada abonenin dışında bir başkası fatura ödemek için TREPAŞ şubesine gittiğinde abone sahibinin  T.C kimlik numarası  bilgileri ne sahip olmak zorunda bırakılıyor. Bu uygulama ile vatandaşlar zor durumda kalıyor.

TREPAŞ’ın şubelerine elektrik faturasını yatırmak isteyen vatandaşlar uygulamayı faturayı ödemeye gittiği zaman öğreniyor. gazetemiz muhabiri Makbule Tunç  TREPAŞ şubesine gittiğinde Bir vatandaşın serzenişine tanıklık etti  kardeşinin elektrik faturasını ödemek isteyen bir vatandaş T.C. numarası engeliyle karşılaştı,  banko görevlisi faturasının borcunu ödemek isteyen vatandaşın borcunu ödemesine izin vermedi.fatura borcunu ödeyebilmesi için abone sahibinin T.C.’sinin gerekli olduğunu söyledi. Kardeşinin kimlik bilgilerini bilmediğini söyleyen vatandaş,  kendi kimliğini çıkararak fatura ödemek istedi. Banko görevlisi bu şekilde işlem yapılmayacağını söyledi. Ve mağdur olan vatandaş sinirlenerek şubeyi terk etti. .

Görüşlerine başvurduğumuz bir başka vatandaş da; “Faturamızı zor ödüyoruz burada yapılan uygulama yeni para kaynağı bulmak için yapılan uygulamadır vatandaşın cebinde kaç lirası var diye soran yok”  dedi

 

Etiketler:
Tema Tasarım | Osgaka.com