FLAŞ HABER:
Ana Sayfa Güncel 9 Temmuz 2019 22 Görüntüleme

Kırkpınar’da Trakya Birlik Farkı

Bu yıl 658.si düzenlenen Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşlerinde Trakya Birlik Spor Kulübü Pehlivanlarından Deste Orta Boyda Güreşen Emre Ayıldız karşılaştığı bütün rakiplerini yenerek şampiyon olurken, Küçük Orta Büyük Boyda Yusuf Kaflı 3.olarak Edirne’ye Madalyaları kazandıran sporcular oldu.

Konu ile ilgili açıklama yapan Trakya Birlik Spor Kulübü Başkanı Önder Yücel; “ 658.Yıldır Yapılan Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşlerinde dualı çayırda sporcularımızın Edirne’ye madalyalar getirmesi bizleri gururlandırdı, emeğimizin karşılığını almanın sevincini yaşıyoruz. Gönül isterdi ki daha çok kürsü yapalım Edirne’mize daha çok madalyalar getirelim bu sene 1 şampiyonumuz 1 de 3.müz var inşallah önümüzdeki sene bu kürsü ve madalyalar daha da artacaktır.

Pehlivanlarımız Kırkpınar Güreşleri öncesinde sıkı bir çalışma temposundan geçti.Başpehlivan Ahmet Yavuz sporcularımız ile birebir ilgilenerek tecrübelerini aktardı, diğer hocalarımız ekip olarak Habil Kara, Aziz Özcan, Tamer Ergül sporcularımızı karşılaşmalara hazırladılar ve emeğimizi 658.Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşlerinde 1 Şampiyon 1 üçüncü çıkararak aldık.

Bizlerden desteklerini maddi manevi desteklerini esirgemeyen Trakya Birlik Yönetim Kurulu Başkanımız Ahmet Akgün ve Yönetim Kurulu Üyelerine, Trakya Birlik Genel Müdürü Hakan Çalen’e, Trakya Birlik Spor Kulübü İdarecilerine, antrenörlerimize, pehlivanlarımızın ailelerine teşekkür ederim.”dedi.

Tema Tasarım | Osgaka.com