FLAŞ HABER:
Ana Sayfa Güncel 14 Mart 2019 18 Görüntüleme

“Eskiden Saha Çoktu Topumuz Yoktu, Şimdi Topumuz Çok Saha Yok”

Saadet Partisi Edirne Belediye Başkan Adayı Mansur İriş, seçim çalışmaları programı kapsamında Edirne halkını ve esnafını ziyaret ediyor.

Geçtiğimiz günlerde Uzunkaldırım ve çevresinde ziyaretlerde bulunan Mansur İriş, “toplumumuzda her kesimin farklı farklı şikâyetleri var. ‘Seçim önceleri adaylar gelir bir sürü vaatlerde bulunur. Ama iş başına gelince hepsi unutulur diyorlar.’  Buradaki ziyaretimizde aldığımız ve hemen tüm mahallelerimizdeki ortak şikâyetlerden biri gençlerin boş zamanlarını değerlendirecekleri sporlardan biri futbol oynayacak sahaları olmaması” dedi.

Vatandaşların “Eskiden saha çoktu, topumuz yoktu. Şimdi ise topumuz çok, sahamız yok” şeklindeki şikâyetlerine Mansur İriş, “Edirne’nin yeşil alan, yaşam alanları bakımından ne kadar fakirleştirildiğini çok iyi biliyoruz. Bugün Edirnemizde kişi başına düşen  yeşil alan miktarı en fazla Umurbey Mahallemizde ki, o da kişi başına yaklaşık 10 metrekare’dir. En az düşen ise Sarıca Paşa Mahallesidir, kişi başına bir metrekare bile yok, sadece 0,75 metrekare. dir. Dünyada (Türkiye dışında) böyle bir durum  pek görülmemiştir. Batıya doğru gidildiğinde hem de Viyana ve Köln gibi büyük şehirlerde kişi başına düşen yeşil alan miktarı 50 ile 80 metrekare arasındadır” açıklamasını yaptı.

“Yeşil alanlar, halkımızın gönül rahatlığı içinde nefes alabilecekleri, bir kısmında ise gençlerin top koşturacakları yerlerdir. Şehrimizde bu imkânlar maalesef yok edildi” diyen Mansur İriş, “Biz göreve geldiğimizde gerek her mahalle halkımızın gerekse şehir halkımızın müşterek yararlanabilecekleri yeşil ve yaşam alanlarını oluşturmak için var gücümüzle çalışacağız” müjdesini verdi.

 

Tema Tasarım | Osgaka.com