FLAŞ HABER:
Ana Sayfa Eğitim, Güncel 21 Mayıs 2019 28 Görüntüleme

“Edirneli Masallar” Ödüllendirildi


Edirne İl Kültür ve Turizm Müdürlüğünce düzenlenen “Edirneli Masallar” isimli masal yazma yarışmasında dereceye giren katılımcılara ödülleri, valilik toplantı salonunda düzenlenen törende Edirne Valisi Ekrem Canalp tarafından verildi.

Okul öncesi çocuklara yönelik yeni ve özgün metinler yazılmasını teşvik etmek amacıyla düzenlenen yarışmaya alınan başvurular, değerlendirme komisyonu tarafından incelenerek bireysel olarak puanlandı ve dereceye girenler belirlendi. Değerlendirmeler sonucunda; ilkokullarda Keşan Anafartalar İlkokulundan Efe Yavuz “Sazdan Evler Ülkesi” isimli masalla, ortaokullarda Özel Edirne Bahçeşehir Ortaokulundan Nisa Kaplaner “Ali Paşa Çarşısı” isimli masalla, Liselerde Edirne Sosyal Bilimler Lisesinden Şule Gündoğdu “Küçük Ressamın Arkadaşları” adlı masalla ve yetişkinlerde ise Neslihan Çakır “Gül Ali” isimli masalla birincilikleri kazandılar.

Törende bir konuşma yapan Vali Canalp; “Çocukların masallarının, çocuklar tarafından yazılması kadar güzel ve anlamlı bir şey olamaz. Çocukların masallarını genellikle büyükler, yetişkinler yazıyor. Yetişkinler, büyükler yazarken de masalları, aslında kendi bakış açılarına göre, yetişkin bakış açısına göre yazıyorlar. Çocuklarımızın yazmış olduğu masallar öyle değil. Onların yazdığı masallar, yine çocuklara yönelik ama çocukların bakış açısı ile yazmış olduğu masallar. Bu masalların hepsi evlatlarımızın kendi iç dünyalarında ne şekilde görüyorlarsa o şekilde yansımaları ortaya çıkmış oluyor. Bundan dolayı da bu çok güzel ve çok anlamlıdır. Bu başarıyı sergileyen çocuklarımızı, gençlerimizi kutluyorum, bu etkinliğe çocukları ile birlikte katılan ebeveynleri de kutluyorum. Onlar evlatlarının başarısında, onlarla birlikte yer almak suretiyle gelecekteki daha büyük başarıları için onlara cesaret vermiş oldular” dedi.

Konuşmasının ardından Vali Canalp tarafından dereceye girenlere ödülleri verilmesi ve hatıra fotoğrafı çekilmesi ile program sona erdi. Haber Merkezi

Tema Tasarım | Osgaka.com